Lidstvo čeká velká změna. Spoléhejte jen na sebe, ne na stát, varuje Cílek

3. 5. 2013 21:01

JINÝMA OČIMA Nynější krize není jedna z obyčejných, které za čas přejdou. Proto dělá dobře ten, kdo se připravuje na blížící se změny, jelikož svět už nebude nikdy jako dřív. Publicista, klimatolog a popularizátor vědy Václav Cílek v úvodníku květnového časopisu Vesmír doporučuje osobní, komunitní i národní strategii, jak by bylo nejlépe si v nejbližších letech počínat.

Nový příspěvek

Pro účast v diskusi musíte být přihlášeni. Pokud ještě nemáte na ParlamentníListy.cz účet, můžete se zaregistrovat.

Při registraci je požadováno uvedení data narození, pohlaví a města bydliště. Tyto údaje jsou využívány pouze pro vykreslení Mapy GeoPopularity politiků (včetně statistik) a jsou zcela anonymní. Uvádějte, prosíme, pravdivé údaje - Vaše osobní data chráníme.

Koho volí pan Cílek?, Raději KSČM, než asociální zrůdy, 10. 6. 2013 15:29:59
Tipuji ODS nebo TOP09, či Svobodné. Běžte s tou propagandou do háje.

Reagovat

prý učit se u sousedů, leon, 6. 6. 2013 19:09:50
u sousedů jsme se neučili ani když začala klausova superrozkrádačka, díky němu prý doženeme německo a předhoníme rakousko, nic takového se nestalo, ujíždějí nám čím dál víc a my se přibližujeme bangladéši-země bez zákonů, na to nás sousedi upozornovali, když klaus začal tzv. privatizovat, byli jsme chytřejší, ale asi jen zloději,...tož tak

Reagovat

Ten fungující stát, to je síla , autore, Občan Znojma, 6. 6. 2013 12:31:49
Běžný občan se na tom aby stát fungoval nemůže nějak podílet. Takže v tomto smyslu jdre spíše o filosofický nadhled, než nějaká faktická analysa jsoucna

Reagovat

pan cílek má pravdu, eva, 4. 6. 2013 14:26:43
pan Cílek má obecně dobré myšlenky, moc příjemně mne jeho článek překvapil. Fandím mu. A já už část těch myšlenek ve svém životě realizuji. Nespoléhám na stát už dvacet osm let, živím se svou prací, vzdělávám se, vychovala jsem 2 děti, nesleduji tendenční media a nenechávám se manipulovat reklamami. Nekrmím v sobě negativní myšlenky a vyhledávám pozitivní situace. Z každého problému který mně potká se snažím poučit a hledám řešení. Nejprve v sobě, potom řeším ostatní lidi. Každý může začít nejdřív u sebe, dělat pořádně svou práci ( bez zmetků), neškodit druhým lidem, být na ně vlídní, udržovat hezké a pevné vztahy v rodině ..... netolerovat nedbalost, lenost, hloupost a zlodějny, nepodporovat korupci a pokrytectví. Říkat pravdu, i když je nepříjemná. Nemusíte být věřící, abyste žili správně. Stačí mít to srovnané v hlavě. Když tady někdy čtu ty příspěvky, tak vidím, že je mezi námi hodně ubožáků, kteří si nevědí rady se svým životem a otravují ostatní. Sami se ale tou záští a jedem ničí, nikdo jim nepomůže, než oni sami.

Reagovat

Re: pan cílek má pravdu, , 5. 6. 2013 0:54:33
Moc dobře napsáno.

Reagovat

Celosvětový projekt s potenciálem Facebooku či Googlu, David, 4. 6. 2013 12:51:50
Celosvětový projekt s potenciálem Facebooku či Googlu Mobilní aplikace Liftago, propojuje řidiče Taxi a pasažéry. Představte si, že byste byli u zrodu platebních karet. Představte si sebe, jak dnes na každé platební transakci získáváte malý podíl... Můžete mít příjem z každé jízdy pasažérů Taxi na celém světě, které registrujete přes váš odkaz. Řekněte o tom a registrujte své známé, ale i neznámé lidi. Nejlépe je registrovat taxikáře, kterým denně sedají do auta spousty zákazníků. Nyní máte příležitost být na začátku nového globálního byznysu v oblasti technologických služeb, který si klade za cíl zlepšit život ve městech. Nevyžaduje to ŽÁDNÉ poplatky ani závazky. Jen profitujte ze sdílení skvělé služby. Je jenom na Vás, kolik času investujete a kolik si vyděláte. Registrovat se zdarma je možné zde : http://www.joinsomethingnew.com/cs/davidki

Reagovat

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Nic se nezmění, Popper, 8. 5. 2013 16:02:55
žádná změna nebude, vše se vrací do starých kolejí, lidi se nechají zblbnout, a budou poslouchat ty nahoře, to se dělo a děje neustále, jsme jenom banda ovcí a nikdy nic nezměníme, to jsou jenom iluze. tak šup zítra do práce a hlavně plnit nastavený normy těch prasat co nám to nastavily, je to stejný jak v románu Farma zvířat jen komunismus vystřídal kapitalismus.

Reagovat

, , 7. 5. 2013 9:53:19
Lidstvo ceka zmena, tvrdi autor, a ja s nim souhlasim. Zmena je nevyhnutelna, deje se to od pocatku historie lidstva. Neexistuje a nikdy neexistovala jedina zeme, jediny perfektni stat z ktereho bychom si mohli vzit priklad. Budme radi ze zijeme v pomernem bezpeci, mame strechu nad hlavou, plne zaludky, rodinu, pratele, nenechme se vyprovokovat vseobecnym negativismem!.

Reagovat

Lidé vítězí díky spolupráci., vuk, 7. 5. 2013 0:12:06
Spoléhat se jen sám na sebe, to by vedlo k porážce.

Reagovat

Hezký obrázek ze sci-fi, Evik, 6. 5. 2013 19:10:08
Kdyby toto mohlo být pravda tak hurá na to.Ale aby se sci-fi mohlo proměnit v realitu museli by ve vládě sedět odborníci ale mravní,moudří,nepodplatitelní.Horda mladých ,,ajťáků" by se musela naučit pod vedením zasloužilých důchodců držet motyku a vidle.Bezdomovcům a chudým by mecenáši museli dát peníze na pole,osivo apod.Kdyby to zítra začlo tak naše vnoučata se možná dočkají rovnosti s Rakouskem.Dá-li Pán Bůh.

Reagovat

Jinak řečeno: kdo si nakradl, může být v pohodě, Anonym, 6. 5. 2013 18:08:25
Ostatní se můžou oběsit nebo vyrazit na zloděje. Ti jsou ovšem v této zemi od určité výše kont nedotknutelní a hájení, zejména pokud kradli pod tou jedině správnou vlajkou. Podle nátury.

Reagovat

Cílkovo blouznění, n, 6. 5. 2013 14:52:03
Pán Cílek tuší, že je něco špatně - to víme všichni a takový objev není nic převratného. Pak ale následuje čiré blouznění. 1) Děti jako penzijní fondy? To platilo v dávných dobách, kdy bylo málo lidí a hodně přírodních zdrojů. Dnes je situace přesně opačná. jak nás budou živit děti, když samy nebudou mít práci? 2) Sítě všelijakých nevládních i vládních organizací budujeme léta a i díky tomu jsme tam, kde jsme. 3) Německou energetickou politiku, které je zaděláváním na obří problémy, může vydávat za vzor jen blázen. A dalo by se dlouho pokračovat. Jen se špetkou duchovna navrch problém nebude, za cinknutí do kasičky bude vždy dostatečná nabídka. :-D

Reagovat

Za všecko můžou zasraný havloidní židáci!, Anonym, 6. 5. 2013 9:23:22
Chytají křesťanské muže a násilím je obřezávají, protože jim to tak přikazuje ten jejich talmůd! Aby se křesťanští muži nedostali do nebe, protože u nebeské brány budou muset ukázat předkožku! Pan Branislav Michalka to říkal, tak to je pravda!

Reagovat

Ty roky pod vlajkou modrého feudalismu nám nikdo nevrátí ! - Kradou nám naše životy ! , prodáváme se za almužnu, 6. 5. 2013 7:32:24
Dobrovolně neodejdou !

Reagovat

Kradou jen komunálové, ,sugar, 6. 5. 2013 5:08:14
Stát by měl zaniknout. Na komundíry stačí ohrada a el. proud.

Reagovat

Zloději silný stát nepotřebují., Holeček, 6. 5. 2013 2:20:13
Kdo nejvíce pracuje na co nejslabší pozici státu ?

Reagovat

ŽÁDNÁ ZMĚNA - HAVLO-KLAUSOIDI ODEJDOU A STÁT ZAS ZAČNE FUNGOVAT, Anonym, 6. 5. 2013 1:53:21
zbytečně strašíte lidi, půdu nikdo neukradne, jídla bude dost, pouze buržoazie se uskromní.

Reagovat

STÁT PANE CÍLKU TU JE OD TOHO ABY SPRAVOVAL POTŘEBY OBČANŮ !!!, Anonym, 6. 5. 2013 1:49:39
až odejde konečně celá havloidní sebranka politiků, kteří místo toho, aby spravovali potřeby občanů si zařizují osobní kšefty v pracovní době, tak potom ten stát možná bude zas fungovat.

Reagovat

SPOLEHNI SE NA SEBE ... TO JE NÁRODNÍ STRATEGIE??? K ČEMU TEN STÁT TADY JE, Anonym, 6. 5. 2013 1:46:58
nikdy nevěřte přihlouplým prolhaným pravicovým fanatikům. od té doby co se dostali k moci, tak to jde z kopce.

Reagovat

Re:Lidstvo čeká velká změna. Spoléhejte jen na sebe, ne na stát, varuje Cílek, Anonym, 6. 5. 2013 5:17:55
Žido-pravičácko-multikulturní sebranka může za současný rozklad společnosti.

Reagovat