Miloš Zeman se vyjádřil k úmrtí Ransdorfa

22. 1. 2016 16:58

Čeští politici vyjadřují soustrast a lítost nad náhlou smrtí komunistického europoslance a intelektuála Miloslava Ransdorfa. ParlamentníListy.cz již obdržely vyjádření prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka sdělil, že považoval Ransdorfa za jednoho z nejbystřejších intelektuálů.

Miloš Zeman se vyjádřil k úmrtí Ransdorfa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

Před necelou hodinou se Českem začala šířit zpráva, že europoslanec Ransdorf, kterého dnes kolem poledne v bezvědomí převezli do nemocnice IKEM, zemřel.

Redakce ParlamentníchListů.cz požádala tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka o vyjádření hlavy státu. Podle prezidenta byl Ransdorf jeden z největších intelektuálů, jakého kdy poznal.

„Je mi to líto. Bylo to jeden z nejbystřejších intelektuálů, kterého jsem poznal,“ uvedl prezident Miloš Zeman k Ransdorfově náhlému úmrtí.

Vyjádřil se už i premiér Sobotka. Ten přiznal, že sice ne vždy s Miloslavem Ransdorfem souhlasil, ale respektoval ho. „Je mi to lito, vyjadřuji upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům. I když jsem s řadou názorů pana Ransdorfa nesouhlasil, respektoval jsem ho jako velmi vzdělaného člověka, jako politika s širokým rozhledem,“ napsal Sobotka v tiskovém prohlášení, které rozeslal médiím.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražské hnutí mělo výraznou kampaň. Pátrali jsme po jeho financování. Je to na objednávku mafiánů, reagoval politik na naše dotazy

14:04 Pražské hnutí mělo výraznou kampaň. Pátrali jsme po jeho financování. Je to na objednávku mafiánů, reagoval politik na naše dotazy

Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), ve kterém figuruje současný senátor Ladislav Kos, založilo svoji minulou…