Miloš Zeman se vyjádřil k úmrtí Ransdorfa

22. 1. 2016 16:58

Čeští politici vyjadřují soustrast a lítost nad náhlou smrtí komunistického europoslance a intelektuála Miloslava Ransdorfa. ParlamentníListy.cz již obdržely vyjádření prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka sdělil, že považoval Ransdorfa za jednoho z nejbystřejších intelektuálů.

Miloš Zeman se vyjádřil k úmrtí Ransdorfa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

Před necelou hodinou se Českem začala šířit zpráva, že europoslanec Ransdorf, kterého dnes kolem poledne v bezvědomí převezli do nemocnice IKEM, zemřel.

Redakce ParlamentníchListů.cz požádala tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka o vyjádření hlavy státu. Podle prezidenta byl Ransdorf jeden z největších intelektuálů, jakého kdy poznal.

„Je mi to líto. Bylo to jeden z nejbystřejších intelektuálů, kterého jsem poznal,“ uvedl prezident Miloš Zeman k Ransdorfově náhlému úmrtí.

Vyjádřil se už i premiér Sobotka. Ten přiznal, že sice ne vždy s Miloslavem Ransdorfem souhlasil, ale respektoval ho. „Je mi to lito, vyjadřuji upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům. I když jsem s řadou názorů pana Ransdorfa nesouhlasil, respektoval jsem ho jako velmi vzdělaného člověka, jako politika s širokým rozhledem,“ napsal Sobotka v tiskovém prohlášení, které rozeslal médiím.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09 a lobbistické jednání s kmotry? Ano. Máme exkluzivní informace o schůzce v centru Prahy, která nesměla prasknout

14:38 TOP 09 a lobbistické jednání s kmotry? Ano. Máme exkluzivní informace o schůzce v centru Prahy, která nesměla prasknout

Praha 10. Městská část naší metropole, kde se nedá zaparkovat a která je dlouhé roky spojena s řadou…