Na Šluknovsku nalévají nezletilým. Deset mladistvých pod vlivem

1. 12. 2011 6:31

Čtyři desítky policistů o víkendu kontrolovaly bary, herny a restaurace ve Šluknovském výběžku. Zadrželi deset mladistvých pod vlivem alkoholu. O řidičský průkaz přišly dvě ženy, protože řídily pod vlivem drog.

Na Šluknovsku nalévají nezletilým. Deset mladistvých pod vlivem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Malý Rom

Policisté kontrolovali podniky v sedmi obcích v regionu, nejvíce mladistvých pod vlivem alkoholu policisté odhalili v restauraci Na Hvězdě v Rumburku. "Policisté zadrželi osm mladistvých, u nichž bylo v dechu naměřeno od 0,35 do 0,80 promile alkoholu. Tři chlapci byli nalezeni v kabince na toaletách restaurace zrovna ve chvíli, kdy se snažili společně vykouřit ubalenou cigaretu s neznámým obsahem," řekla Doušová. Další dvě opilé nezletilé dívky policisté přistihli v Konírně v Rumburku.

Problém s vietnamskými obchodníky

Do kontroly se kromě policistů z obvodních oddělení v Rumburku, Varnsdorfu a Šluknově zapojili také dvě skupiny příslušníků speciálních pořádkových jednotek a šest rumburských kriminalistů.

Sledujeme téma ŠLUKNOVSKO 

"Zjistili jsme, že ve většině restaurací majitelé a výčepní dodržují zákon a mladistvým nenalévají. Problém je však v restauracích, jejichž vlastníky jsou vietnamští obchodníci. Ti tyto zákony nedodržují a kvůli svému zisku klidně prodají alkohol i dítěti," řekl velitel zásahu, vedoucí oddělení policie v Rumburku Josef Hýbl.

Čtěte také:

Nečasova lhostejnost vede k výbuchům. Kocáb pění. Psal to dávno

Sobotka vyzývá Nečase, aby odstoupil. Může prý za Šluknovsko

Má penzion v Jánských Lázních. Přesto nadává na Nečase

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chovanec byl nejhorší ministr. Centrum proti dezinformacím k ničemu. Pitná voda v ohrožení. Topolánek, jak to říct slušně..., rozjel se před lidmi generál Randák

8:08 Chovanec byl nejhorší ministr. Centrum proti dezinformacím k ničemu. Pitná voda v ohrožení. Topolánek, jak to říct slušně..., rozjel se před lidmi generál Randák

Jak může premiér nejzkorumpovanější vlády v novodobých českých dějinách Mirek Topolánek být preziden…