„Nemohli jsme se vyhnout situaci na Kypru, protože ta má vliv na celou eurozónu. Shodujeme se v tom, že zodpovědná fiskální politika musí být klíčová pro chování vlád,“ řekl premiér Petr Nečas po jednání.
Premiér v rozhovoru s předsedou Evropské komise zdůraznil, že cestou k vyššímu počtu pracovním míst je růst konkurenceschopnosti, ne zvyšování deficitu a umělé nalévání prostředků do ekonomiky. Za velmi důležité považuje dokončení prací na jednotném trhu: „ČR patří mezi ty země, které nejrychleji implementují jednotlivá nařízení týkající se vnitřního trhu a Evropská komise má v tomto plnou podporu České vlády“, dodal.
Spolupráce s EK se týká také kohezní politiky, ve které chce Česká republika dosáhnout transparentního a efektivního systému čerpání a mezi témata rozhovoru patřily i daně z finančních transakcí. V této problematice patří podle premiéra Nečase Česká Republika mezi země se skeptickým a opatrným přístupem. „Bojíme se, aby tento druh zdanění nepoškodil vnitřní trh. Obáváme se také dopadů na země, které se této spolupráce nezúčastní,“ uvedl premiér.
V neposlední řadě Česká republika považuje za uspokojivý kompromis dosažený v oblasti jednotného bankovního dohledu, kde měla Česká Republika obavy především ve vztahu mezi mateřskými bankami a dcerami.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Vlada.cz