Odposlechy ničí demokracii. Vše ostatní je druhotné, řekl v pondělí Klaus

26.03.2012 19:05

Podle prezidenta Václava Klause odposlechy ničí demokracii. Prohlásil to v pondělí v pražském Autoklubu podvečer před novináři, když byl požádán o reakci na zveřejnění komunikace exprimátora Prahy Pavla Béma (ODS) a podnikatele Romana Janouška.

Odposlechy ničí demokracii. Vše ostatní je druhotné, řekl v pondělí Klaus
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Prezident Václav Klaus na autogramiádě

Klaus prý navíc nechápe, jak se mezi bezpečnostními složkami a médii mohly pohybovat takto osobní věci. Podle něj je to nepřijatelné. Poznamenal potom také, že v době, kdy odposlechy vznikly, tedy kolem roku 2007, proti jejich nadužívání protestoval. "Ničí to demokracii," řekl ihned při příchodu na seminář o strukturálních schodcích rozpočtu. Vše ostatní označil za sekundární, přičemž se k vlastnímu obsahu nahrávek nevyjádřil.  Další otázky nepřipustil.

"Ke vztahu pana Béma s panem Janouškem nemám, co bych řekl," prohlásil s tím, že odposlechy nečetl a ani je číst nehodlá. Jak uvedl server iDNES.cz, vyjádřil se dále prezident také k tomu, jak by podle něj bylo možné omezit moc lobbistů. "Zrušme stát, omezme jeho pravomoci a pak zmizí lobbisti. To je jediný program, který já bych hlásal," prohlásil Klaus.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ahe, olb

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Akce zakázána. Ne zrušena, zakázána. Dvojka Konečné terčem cenzury. Pátrali jsme

9:25 Akce zakázána. Ne zrušena, zakázána. Dvojka Konečné terčem cenzury. Pátrali jsme

Akce zakázána. Doslova. Plzeňsko je, zdá se, „průkopníkem“ praxe, kterou najdeme možná v padesátých …