Počet podvýborů ve sněmovně klesne, ušetří se na platech

09.09.2010 17:02 | Zprávy
autor: mab, čtk

Počet sněmovních podvýborů by neměl být vyšší než trojnásobek počtu výborů, tedy 51. Počet placených funkcí by měl klesnout proti minulému volebnímu období asi o 30 procent.

Počet podvýborů ve sněmovně klesne, ušetří se na platech

Na snížení počtu sněmovních podvýborů se ve čtvrtek dohodl sněmovní organizační výbor. Počet placených funkcí by měl klesnout tím, že předsedy podvýborů by se měli stát místopředsedové výborů. Příplatky za funkce se poslancům nesčítají, mají jen jeden, připomněl předseda sněmovního klubu KSČM Pavel Kováčik.

Některé výbory už své podvýbory ustavily; například výbor pro obranu a bezpečnost by chtěl mít podvýborů šest. Tři podvýbory na jeden výbor jsou průměr. Výbory, které založí menší počet podvýborů, budou moci svou kvótu přenechat jiným.

ČSSD návrh podpoří, pokud bude rušení racionální

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Ochrana dětí

K něčemu novela, která vlastně neřeší ten největší problém, a to, aby děti nemohli být svěřeny do péči rodičům, kteří jsou nebezpeční, což stálo život třeba právě Viktorku? Nebo pokud to řeší a já se mýlím, tak můžete mi říci jak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Jihlava: Dvojice odrostlých aligátorů se vydala do nového domova v Polsku

7:27 Zoo Jihlava: Dvojice odrostlých aligátorů se vydala do nového domova v Polsku

V červenci roku 2023 se u nás vylíhli čtyři aligátoři čínští. Jejich rozmnožení není nic jednoduchéh…