Zástupci evropské sedmadvacítky se ve čtvrtek a v pátek na Evropské radě shodli, že Evropský stabilizační mechanismu začne platit později než od ledna příštího roku. „Považovali jsme to za nerealistické. Při schvalování jednotného mechanismu dohledu je nezbytné dosáhnout jednomyslnosti v rámci Evropské rady, z tohoto pohledu musíme vyřešit celou řadu dílčích nejasností,“ řekl novinářům premiér.
Klíčové je podle předsedy vlády, aby tzv. bankovní unie nedestabilizovala české bankovnictví. Nejasnosti také panují ohledně jednotného bankovního dohledu a rekapitalizace bank. Obavy vyjádřily kromě České republiky také například Švédsko nebo Dánsko.
„Máme zájem na zachování integrity jednotného trhu s finančními službami. Považovali bychom za prioritní zajištění férového zacházení se státy, které se nezúčastní jednotného bankovního dohledu,“ dodal premiér, podle kterého není jasné, kdo by platil důsledky bankovních krizí. „To se může dotknout českých občanů a jejich peněz,“ řekl Petr Nečas.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Vlada.cz