První země, která opustí euro, nastartuje lavinu

02.01.2011 14:08 | Zprávy

Euro jako takové nejspíš v nejbližší době nepadne. Některé země se ho ale mohou vzdát. Podle ekonoma Milana Zeleného první země, která znovu přejde na svou původní měnu, spustí lavinu.

První země, která opustí euro, nastartuje lavinu

"Euro je ideologické rozhodnutí, nikoli ekonomické. Je to politická vůle, která tu měnu drží. A ta je zatím silná," podotkl v Otázkách Václava Moravce Václav Bělohradský. On sám není ani pro ani proti euru, prý na věc nemá konečný názor. Nepočítá ovšem s tím, že by evropská měna zanikla.

"Ano, je to politcké rozhodnutí," přitakal rovněž ekonom Zelený. "Dnes už o efektnosti měny nerozhodují ekonomové. Ekonomické pohledy ustupují do pozadí, euro se proto dá udržet, ale jen politickou vůlí."

Pokud se eura zřekne první, druhý bude následovat

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Jak je možné se vymanit ze systému emisních povolenek?

A je to možné jen tak, abysme třeba neplatili nějaké šílené pokuty nebo na to nedoplatili jinak, třeba odříznutím od dotací, což by nás taky dost znevýhodnilo? Nebo vy fakt věříte tomu, že sama EU povolenky zruší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Válek může zmizet z kandidátky

15:05 Ministr Válek může zmizet z kandidátky

Kauzy kolem Vlastimila Válka sílí. Vrcholem všeho jsou jeho společné výlety s podnikatelem Milanem S…