6.2.2012 13:30 - Neskutečná ignorace práv dětí, alibismus a lhostejnost vůči všem, kteří se snaží zachraňovat týrané, zneužívané nebo jinak ohrožené děti. Takto nyní hovoří pracovníci Klokánku Fondu ohrožených dětí i nezávislí pozorovatelé, ale také veřejnost. Důvodem je kauza čtyř týraných sourozenců z východních Čech, kteří se vloni ocitli v jindřichohradeckém Klokánku. V pátek v poledne si pro ně ale přijel ředitel Dětského domova Holice Aleš Drozd.
Nový příspěvek
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskusních příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou
podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvedčení, či příspěvky
obsahující vulgární výrazy a urážky.
Osobně to vnímám jako zbytečný povyk, , 7.2.2012 11:28:49
Nemám důvod nevěřit, že děti si v Klokánku zvykly. Na druhou stranu tam nebyly zas až tak dlouho a zvyknou si i v novém prostředí. A v Klokánku vznikne několik nových míst pro jiné ohrožené děti, kterými se to dnes jen hemží.
Jde vidět,že nám vládnou"odborníci"na slovo vzatí., , 7.2.2012 10:34:16
A soudí podobně"vzdělaní"lidé.Čím více otitulovaných hlav,tím více nepořádku ve všem - dluhy státu,děti v DD,rozkrádání na všech frontách,ale tzv "selský rozum"nenajdeš....Je vidět,že tento stát řídí ti"Praví".Mnozí nás srovnávají se Somálskem,bohužel se neporovnávají se Švýcarskem-primitivové!!!
Je to v poho. Učitel v Belgii trestal postiženého žáka v kýblu s cementem, , 6.2.2012 18:44:21
Belgii pobouřila šikana na učilišti v Hoegaardenu. Učitel tam čtrnáctiletého studenta s tělesným i mentálním postižením nejprve slovně napadal, pak ho obrátil vzhůru nohama a hlavu mu strčil do vědra s cementem. Poté chlapce odtáhl k umyvadlu a otevřel kohoutek. Dokumentuje to video, které natočil mobilním telefonem chlapcův spolužák a minulý týden je přinesly belgické televize.
Zatím není úplně jasné, proč učitel jednal tak agresivně. Čtrnáctiletý Jonathan na něj údajně házel cement. Na videu je ostatně zaznamenán celý incident. Student je nejprve učitelem stavebnictví nabádán ke stavění zdi, což zřejmě odmítá. Učitel na něj dál křičí, aby "se chopil zednické lžíce, jinak mu ji strčí do úst". Pak jen poznamená, že ho varoval, obrátí ho vzhůru nohama a hlavu mu začne máchat v kbelíku s cementem.
Incident se odehrál loni v listopadu, ale na veřejnost se video dostalo teprve minulý týden. Student, který ho natočil, mezitím školu opustil a předal ho lidem, kteří věc dali k soudu.
Učitel teď do 15. července nesmí překročit práh školy. Podle soudu mu hrozí přísný trest. Nasvědčuje tomu několik přitěžujících okolností. Chlapec ještě není plnoletý, navíc učiliště navštěvoval kvůli svému tělesnému i mentálnímu hendikepu.
Aféru už sleduje zblízka i belgická vláda a vyžaduje detailní vyšetření. V okolí Lovaně přitom nejde o první takový případ. Minulý měsíc podala jedna matka stížnost na jinou střední školu. Učitelka tam trestala její dceru tím, že ji nutila stokrát vyjít a sejít schody ve škole.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/169255-ucitel-v-belgii-trestal-postizeneho-zaka-v-kyblu-s-cementem.html
Klokánek vs. ústav, , 6.2.2012 15:33:01
Účelově psaný článek..... Možná soudce moc dobře zná zdejší Klokánek, kde se absolutně nedodržuje nic, 20 dětí ve skupině, teta, která má základní vzdělání. V Dětském domově, které dodržuje zákon, je skupina maximálně o 8 dětech a vychovatelka má vystudovanou speciální pedagogigu a psychologickou způsobilost....
Re:Klokánek vs. ústav, , 7.2.2012 9:07:01
naprostá pravda.... Jenomže se to v tomhle státě nechce slyšet a bohužel se do sociálna montují různí "taky odborníci" typu Drábka.... máte u mě podporu...!!!
Re:Klokánek vs. ústav, , 7.2.2012 8:08:39
Už jsi byl někdy v Klokánku ty kreténe????? Víš ho...o. Tahle propagace Vodičkové,je už opravdu trapná.... a pokud se budou o sociální práci a pedagogiku starat ignoranti tak to dopadne hodně zle. Takže Kohoute běž se vy.rat...
Re:Klokánek vs. ústav, , 6.2.2012 19:25:49
Podám na Vás tr. oznámení. Šíříte poplašné zprávy. Vy hovado jedno! Byl jste v Klokánku někdy? vy ignorante? Jsou tam děti po 4 v 8 rodinkách to v děcáku je 8, 10 i 15 dětí. Navíc děcáky berou až 450 tisíc na dítě a až 250 tisíc i na neobsazené lůžko a děcáky pořád nemají. Jste stejný pako jako minsitr drábek, soudce a další... v klokánku jsem 3x byla podívat se jen tak. Byli milí děti měly vše, na co si vzpomněly a přišlo mne, že tam byly tak spokojené, jako kdyby byly opravdu doma.
Re:Klokánek vs. ústav, , 7.2.2012 13:22:29
a je to tady jedna hloupá krá..a se tady presentuje.... Koho chceš soudit a za co??? za diskutování a názor??? Tak to už tady "souško" bylo....nebo že bys věděla víc????
Podrobnosti neznám ale tuším že jde o peníze., , 6.2.2012 15:25:24
Důležité přece je kdo bude za 4 děti brát dotace. O děti samé
až tak nejde. Milí odpovědní činitelé srovnejte si to co
činíte se svým svědomím a představte si,že jste v kůži těch dětí. Chováte se jako pražská ODS s ČSSD.
Klokánek:, , 6.2.2012 15:13:51
Kéž by všechny hieny co o tom rozhodovali,chcíply.Alesponˇby byla pro ně nějaká spravedlivá odměna.
Klokánek:, , 6.2.2012 15:13:39
Kéž by všechny hieny co o tom rozhodovali,chcíply.Alesponˇby byla pro ně nějaká spravedlivá odměna.
A co rodiče, budou trestáni ? U nás NE !, , 6.2.2012 14:24:17
Zvláštní je,že se opět nikdo nezabýá "rodičema", kteří děckatýrali..Předpokládám že je to kvůli toho,že se jedná o naši nepostižitelnou "menšinu"..Ta bude dále pobírat dávky, jako kdyby ty děcka měla a ještě si udělá nové..Hnus !
Tak mi to připadá, , 6.2.2012 14:05:56
jako když se rozvádí manželský pár a tahá se o děti. Vždycky jde o děti, ale vyhrává ten, kdo má soudní rozhodnutí a přání dětí není pro soudce důležité, protože to nejsou jeho děti.
Děti soudce by měli být na rok umístěny do ústavu.Aby si to blaho , , 6.2.2012 13:53:15
Ale děti jsou až ty poslední, které by se někdo na něco ptal.A fakt je, že v Klokánku stejně asi nemohou být do dospělosti.Jen se jim ta realita ústavu ještě mohla odložit.

