Strach z nepřizpůsobivých se dál šíří. Až do Vimperku

02.11.2011 11:30 | Zprávy
autor: mp

Lidé ve Vimperku v jižních Čechách se bojí nepřizpůsobivých. Ve městě se rozmáhá prodej drog, prostituce i krádeže. Největší problémy přitom dělají ti Romové, kteří se do města přistěhují na jeden měsíc a pak zase zmizí. Především kvůli nim starosta Bohumil Petrášek požádal o spolupráci policejní prezidium a protidrogovou centrálu.

Strach z nepřizpůsobivých se dál šíří. Až do Vimperku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod proti Romům

Ve Vimperku na Prachaticku mají lidé strach. Přibývá přepadených a okradených lidí. Romové, kteří se do města nově přistěhovali, obchodují na ulicích s drogami a provozují prostituci navzdory tomu, že to zakazuje městská vyhláška. Zprávu přináší server idnes.cz.

Krádeže, prostituce, drogy

Obyvatelé Vimperku se bojí, aby se z jejich domovského města a okolí nestalo druhé Šluknovsko. To, že o to mají velké obavy a zároveň se vzájemně mobilizují, aby k tomu nedošlo, svědčí jejich aktivita na sociální síti Facebook, k Hnutí za Vimperk bez nepřizpůsobivých občanů se přidalo pět stovek lidé. Obavy jsou slyšet i s hlasů znějících přímo na ulici.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou

13:28 MŽP podpoří efektivnější hospodaření se srážkovou vodou

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR vyhlašují v závěrečné fázi pro…