Univerzitní park v Karviné zkrášlí 10 milionů korun z EU

24. 1. 2012 12:40

Univerzitní park v Karviné zkrášlí evropská dotace 10 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Karviná ji spolu se svými 6,5 miliony korun vloží do nových chodníků, mobiliáře a zatraktivnění prostoru pro studenty a obyvatele města. O přidělení dotace dnes rozhodla Regionální rada Moravskoslezsko.

Univerzitní park v Karviné zkrášlí 10 milionů korun z EU
Foto: karvina.cz
Popisek: Karviná

"Z univerzitního parku vznikne oddechová zóna pro studenty a obyvatele okolních čtvrtí," komentuje záměr Marian Lebiedzik, místopředseda Regionální rady Moravskoslezsko a náměstek hejtmana kraje. "Zmizí neprůchozí a tmavé části parku, naopak přibudou lavičky, mobiliář, pódium a dětský koutek," popisuje chystané změny Lebiedzik. Město chce přilákat rodiny s dětmi k aktivnímu odpočinku, rozproudit společenský a kulturní život.

Aby přeměna parku byla kompletní, její součástí bude obnova zeleně, financovaná z Operačního programu Životní prostředí.

Přeměna parku je zahrnutá do integrovaného plánu rozvoje města, na který má Karviná vyhrazeno přes 400 milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Přibližně 260 milionů korun již získala například na modernizaci Základní školy Mendelova, rekonstrukci fotbalového areálu Kovona, kulturního domu Družba nebo Regionální knihovny Karviná.

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila 637 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, cestovního ruchu, regenerace brownfields, rozvoje měst a venkova dotací přes 13,5 miliard korun.

Mgr. Michal Sobek
manažer vnější komunikace
Regionální rada Moravskoslezsko


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Region soudržnosti Moravskoslezsko

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho by si Sobotka ucák´ do kalhot. Získali jsme detaily Babišových porad v Agrofertu. Už víme, čeho se Zaorálek a spol. tak panicky bojí

9:27 Z toho by si Sobotka ucák´ do kalhot. Získali jsme detaily Babišových porad v Agrofertu. Už víme, čeho se Zaorálek a spol. tak panicky bojí

ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit hned s několika sociálními demokraty. S těmi mladšími, ale …