Vnitro utratilo miliony. Teď nakoupené věci nepoužívá

7. 11. 2011 13:14

Ministerstvo vnitra nakoupilo techniku za stovky tisíc korun, kterou nikdo nepoužívá. Neefektivní hospodaření podle serveru Lidovky.cz odhalil audit, který zadal bývalý ministr Radek John (VV).

Vnitro utratilo miliony. Teď nakoupené věci nepoužívá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
Hospodářské noviny upozornily například na fakt, že vnitro koupilo přístroje umožňující sledovat pohyb policejních hlídek za 1,6 milionu. Ty teď leží ve skladu. "Dle vyjádření tehdejšího ředitele Podniku opravárenských zařízení si měl dodávku vyzvednout 'někdo z jihomoravské policie‘. Uvedl, že se opakovaně dotazoval na použití jednotek, nadřízení ho vždy ujistili, že se použití vyřeší," uvádí audit.

Nakoupili televize. Techniku k nim už ne

O těchto přístrojích nemají žádné informace ani policisté. "Nemůžu se k tomu vyjádřit. Pokud se to odehrálo v roce 2008, muselo si to objednat bývalé vedení," reagoval současný ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel.

Využití nenašly ani čtyři ze šesti velkoplošných televizorů, které ministerstvo nakoupilo pod vedením Martina Peciny. "Z důvodu úspor nebyla k obrazovkám zakoupena dostatečná technika k tomu, aby mohly být používané," píše se v auditu.

K tématu:
Forenzní audit organizací Ministerstva vnitra

John: Zakázky na vnitru byly netransparentní. S tím je teď konec

John na vnitru šťouchnul do korupčního hnízda

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chovanec byl nejhorší ministr. Centrum proti dezinformacím k ničemu. Pitná voda v ohrožení. Topolánek, jak to říct slušně..., rozjel se před lidmi generál Randák

8:08 Chovanec byl nejhorší ministr. Centrum proti dezinformacím k ničemu. Pitná voda v ohrožení. Topolánek, jak to říct slušně..., rozjel se před lidmi generál Randák

Jak může premiér nejzkorumpovanější vlády v novodobých českých dějinách Mirek Topolánek být preziden…