Německý komunista ctí Gottwalda a tvrdí: Vědecky je dokázáno, že socialismus ve světě zvítězí

03.04.2015 17:45 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Zahraniční politika Spojených států amerických objektivně není v národním zájmu většiny zemí světa. Spolupracují jen s takovými zeměmi, které nebrání jejich touze po ovládnutí světa. To brání skutečnému partnerství s Ruskem, Čínou, ale i Indií. Tohle tvrdí občan Německa, kde je rozmístěno v Evropě největší množství amerických základen, Karl-Heinz Wendt, spolkový předseda Společnosti pro ochranu občanských práv a lidské důstojnosti, což je německá sekce Evropského mírového fóra.

Německý komunista ctí Gottwalda a tvrdí: Vědecky je dokázáno, že socialismus ve světě zvítězí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karl-Heinz Wendt

"Americká zahraniční politika má přinejmenším od konce druhé světové války za cíl zajistit dominantní ulohu USA ve světě. Tento úkol je vidět na všech úrovních. V ekonomice, politice i armádě," říká Karl-Heinz Wendt. Právě on se jako jediný zahraniční host zúčastnil piety u hrobu Klementa Gottwalda v Praze při příležitosti sedmašedesátiletého výročí Vítezného února. Mezi tuzemskými kovanými komunisty hovořil dokonce česky.

Světová nadvláda USA

Wendt dostal od ParlamentníchListů.cz otázek mnohem více, ale byl zatím schopen odpovědět jen na dvě. První se týkala zhraniční politiky Baracka Obamy, druhá jeho víry v návrat ideologie socialismu do Evropy. "Spojené státy si v první řadě snaží podřídit všemi dostupnými prostředky ekonomické možnosti potencionálních konkurentů. Jde také o americký dolar, který je zatím stále ještě používán jako globální měna. Proti těmto konkurentům začaly Spojené státy uplatňovat politiku sankcí a odvetných opatření. Jedná se o omezení vývozu a dovozu, manipulace s měnou, ale i vojenské prostředky. To je zvláště patrné po zhroucení socialistického tábora," sdělil pro ParlamentníListy.cz.

Spojené státy si podle něj nadále činí nárok zůstat i v příštích sto letech první světovou velmocí. "Obama to říká i v oficiálních projevech. Na tomto základě nelze dosáhnout důvěryhodné spolupráce na mezinárodní úrovni. USA spolupracují totiž jen s takovýmy zeměmi, které nestojí jejich nároku na ovládnutí světa v cestě. To brání skutečnému partnerství s Ruskem, Čínou a Indií. Zachraniční politika USA objektivně není v národním zajmu většiny zemí," doplňuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

4:40 Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

Členové Rady ČT mají na svém úterním jednání v programu zabývat se odvoláním generálního ředitele Ja…