ParlamentníListy.cz získaly text odůvodnění rozsudku, který v celé míře uveřejňují. Šlachta s Ištvanem si jej do svých „síní tradic a úspěchů“ určitě nevyvěsí.
V případu šlo o údajné sledování dnes už exmanželky bývalého premiéra Petra Nečase. Podle konstrukce ÚOOZ a žalobců si měla Nagyová objednat sledování Radky Nečasové kvůli žárlivosti a tlaku na Nečase, aby se rozvedl. Z vyšetřování policie nebo státního zastupitelství unikla řada pikanterií, na kterých si smlslo nejedno bulvární médium. Český národ se tak například mohl dozvědět, že je Nagyová dominantní typ ženy, a Nečas naopak submisivní, který jí podléhá.
Vyšetřovatelé tvrdili, že Nagyová zneužila Vojenské zpravodajství k osobním partikulárním cílům, tedy dosažení rozvodu Nečase a sledování dvou svých podřízených – řidiče Jiřího Pertla a podřízené a partnerky Pertla Aleny Hegrové. Spolu s ní čelili obžalobě také bývalí šéfové Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník a Milan Kovanda a šéf vojenských kontrarozvědčíků Jan Pohůnek. Policie dokládala, že Vojenské zpravodajství Radku Nečasovou sledovalo, posudkem policejních sledkařů. Vojáci naopak tvrdili, že Nečasovou chránili takzvaným kontrasledováním kvůli podezření, že se na ni pokoušejí nalepit závadoví lidé. Vyšetřovatelé argumentovali především tím, že k úkonům kolem Radky Nečasové nebyl vyžádán souhlas ministra obrany, a tudíž proto byl porušen zákon. Policejní posudek ale soudkyně Králová zcela smetla se stolu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Šťastný