Policie viní manažery firmy a další lidi z různých trestných činů – porušení povinnosti při správě cizího majetku a krácení daní. Podezření se týká mimo jiné smluv z let 2007 až 2010 na poradenství, přes které skupina údajně vyvedla až 20 milionů korun prostřednictvím firmy Cokeville Assets z Olea. Peníze se vyplácely za údajně nevykonanou práci a končily prý u Rittiga. Nově detektivové přeformulovali obvinění na zpronevěru. Už první konstrukce obvinění ale nějak neseděla. Policie v podstatě tvrdí, že manažeři Oleo tunelovali. Ti však dokládají, že platili za poradenství, po domluvě s Kmetěm, až poté, co se podařilo naftu v tendrech prosadit, a tudíž na kontraktu nevidí nic špatného a protizákonného. A dokládají to nejen fakturami o plnění, ale i řádně odvedenými daněmi.
Policii teď může zavařit Kmeťova výpověď na Specializovaném finančním úřadu. Kmeť uvedl, že manažeři Olea oslovili jeho, nikoli Cokeville Assets. „Poptáván jsem byl já. Následně jsem si vybral Cokeville Assets pro poskytování poptávaných služeb. Cokeville Assets byla v té době jedna z mých firem, kterou jsem v té době vlastnil,“ vysvětloval úřednicím ze speciálního berňáku Kmeť.
Z protokolu o výslechu (23. 4. 2015, v 10:10)

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Šťastný