S mým zdravím je to vážné, přiznal Miroslav Šlouf. Čtěte, co soudí o Zemanovi, Havlovi, rozpadu Československa a minulém režimu

27.11.2014 15:00 | Zprávy

Miroslav Šlouf je postava, která vyvolává řadu otazníků. Je to zároveň postava, která se rozhodla na mnohé z nich odpovědět v knize Jak se dobývá hrad a jiné taje politiky, která jde aktuálně v pátek na trh. Jak v ní mimo jiné přiznává, má potřebu odpovědět a přemýšlet i proto, že musel bojovat s vážnými zdravotními obtížemi.

S mým zdravím je to vážné, přiznal Miroslav Šlouf. Čtěte, co soudí o Zemanovi, Havlovi, rozpadu Československa a minulém režimu
Foto: archiv
Popisek: Miroslav Šlouf vydává knihu nejen o Zemanovi

Jak ParlamentnímListům.cz přiznal, kniha, ve které vzpomíná a popisuje své zážitky se současným prezidentem Milošem Zemanem, ale i z raného období krátce po sametové revoluci, už už prý málem přišla na trh ve dnech kolem 17. listopadu. Tedy ve dnech, kdy se Zemanovi příliš s přízní u všech voličů nedařilo – navíc – kdy ne každý byl ochotný přijmout i pohled na události roku 1989 i z jiných úhlů, než se již mnohdy až v zaběhnutých frázích proklamuje. „Jsem nakonec tedy rád, že byl termín dokončení knihy a její distribuce do knihkupectví posunut. Snad už ty emoce, které se rozhořely, trochu vychladly,“ řekl Šlouf redakci. S jeho svolením proto ParlamentníListy.cz vybírají jako ochutnávku určité pasáže z jeho knihy (vydalo nakladatelství Bondy). Jisté je, že Miroslav Šlouf v této knize předkládá jakési komplexní ohlédnutí za dobou dlouhou minimálně 25 let.

„Bez nejmenší falešné skromnosti říkám, že jsem sociální demokracii dopomohl k obrovskému úspěchu. Levici jsem poté pomohl, když jsem jí vytáhl člověka až na Hrad. Vždy mi však bylo záhadou, že ať jsem dělal cokoli dobrého, ať jakýkoli kolektiv díky mé pomoci nebo radám zaznamenal jakýkoli úspěch, vždy se neomylně našla skupina lidí, která zakrátko po úspěchu vystoupila proti mně a dělala vše proto, aby se mě zbavila,“ podotýká Šlouf. A připomíná konkrétní mezníky v jeho životě.

„Tak mě chtěli vyloučit ze mou práci z ČSSD, odkud jsem raději odešel sám. Poté se to opakovalo i ze Strany práv občanů - zemanovci, kterou jsem vymyslel, založil a dostal do vysoké politiky,“ popsal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

4:40 Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

Členové Rady ČT mají na svém úterním jednání v programu zabývat se odvoláním generálního ředitele Ja…