Vondra má problém. Nemanželské dítě se senátorkou ODS

21. 10. 2011 12:39

Ministr obrany Alexandr Vondra, muž veřejně se chlubící svým čistým morálním profilem, má nemanželské dítě se senátorkou za Mělnicko a Prahu-Východ Veronikou Vrecionovou (ODS). ParlamentnímListům.cz to exkluzivně potvrdila sama senátorka Vrecionová.

Vondra má problém. Nemanželské dítě se senátorkou ODS
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr obrany Alexandr Vondra

„Biologickým otcem mého syna Jáchyma, narozeného v roce 1992, je Alexandr Vondra," napsala Vrecionová ve svém tiskovém prohlášení, zaslaném ParlamentnímListům.cz. „Jeho faktickým otcem je ale můj současný manžel, s nímž jsem se seznámila krátce po narození mého syna a který je i otcem mého druhého dítěte," dodala Vrecionová, která však již neodpověděla na otázky ParlamentníchListů.cz, zda jí ministr obrany, senátorský stranický kolega a otec Jáchyma Alexandr Vondra na dítě nějak přispíval či se o jeho osud alespoň zajímal.

Psali jsme:

Byl řadovým členem

„Obě rodiny jsou s výše uvedeným faktem seznámeny. Já i můj manžel udržujeme s Alexandrem Vondrou korektní vztahy," uvedla senátorka Vrecionová. Podle ní fakt, že se s ní Vondra zapletl během svého dlouholetého manželství, neměl žádný vliv na její politickou kariéru.

„V době, kdy jsem se rozhodla vstoupit do politiky, byl Alexandr Vondra pouze řadovým senátorem a nemohl můj vstup do politiky nijak ovlivnit," dodala senátorka za ODS.

Vondra: Je to tak

Ministr Vondra po zveřejnění informace redakci ParlamentníListy.cz poslal svou reakci s tím, že informace je pravdivá. "Prohlášení maminky devatenáctiletého Jáchyma je pravdivé. Příběh považuji za ryze soukromou záležitost, ve kterém všichni zúčastnění sledovali nejlepší zájem všech svých dětí a jejich rodin," vzkázal Alexandr Vondra. 

Večer Vondra i senátorka Vrecionová uvedli ve vyjádření pro Týden.cz, že zveřejnění informace o jejich nemanželském dítěti je načasováno tak, aby poškodilo jejich politické ambice uvnitř ODS.

Politik se ke svému vlastnímu dítěti nehlásí na svých oficiálních webových stránkách. Syna Jáchyma měl navíc jen rok po té, co se mu narodilo další dítě, tentokrát se svou zákonnou manželkou Martinou. Kromě tohoto syna Vojtěcha má Vondra oficiálně už jen dcery Annu a Mariii (1993 a 1996). Anna se narodila jen několik měsíců po Vondrově záletu.

V Americe by politik skončil

„Ve Spojených státech, kde stačí z cizími ženami laškovat po internetu na to, aby politik skončil v propadlišti dějin, by tohle na odvolání ministra vlády bohatě stačilo. Ale my nejsme v Americe. Bohužel. Tady politikům projde úplně všechno," řekl ParlamentnímListům.cz politolog Karel Procházka.

„Pověst pana ministra poškodila především kauza Promopro. Jinými slovy, myslím, že politici by měli být pod drobnohledem médií a společnosti v tom, co činí ve svém profesním životě, nikoli soukromém," poznamenala pro ParlamentníListy.cz místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Petr Blahuš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je lež, paní Slonková. Těsně před volbami jde do akce i Agrofert

12:51 To je lež, paní Slonková. Těsně před volbami jde do akce i Agrofert

Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka se ohradil proti pořadu Zvláštní vyšetřování Sabiny Slonkové a Jiříh…