„Oceňuji úsilí k dobré spolupráci,“ řekla na adresu VTÚ, s. p. předsedkyně armádních odborářů Jitka Šebková

5. 3. 2016 16:46

Od stávajícího kolektivního vyjednávání až po výhledové trendy a nové technologie státního podniku Ministerstva obrany. Tak obšírné bylo jednání ředitele Vojenského technického ústavu, s. p. Mgr. Jiřího Protivy a předsedkyně Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády Ing. Jitky Šebkové, které se uskutečnilo ve čtvrtek 3. března 2016.

„Oceňuji úsilí k dobré spolupráci,“ řekla na adresu VTÚ, s. p. předsedkyně armádních odborářů Jitka Šebková
Foto: VTÚ
Popisek: VTÚ

Již počáteční informace – hospodářský výsledek VTÚ, s. p. za rok 2015 – byl impulsem k zevrubné diskusi. Předsedkyně ČMOSA Jitka Šebková ocenila jak zásadní obrat v hospodaření státního podniku, tak i skutečnost, že nebyly realizovány žádné restriktivní kroky vůči zaměstnancům. Následně ředitel VTÚ Jiří Protiva představil dílčí záměry vedení státního podniku ke kolektivnímu vyjednávání se zástupci odborů. „Spolupráce se základními organizacemi ČMOSA v odštěpných závodech VTÚ probíhá standardním způsobem. Klíčovým požadavkem odborářů, a to se dá samozřejmě předpokládat, je nárůst mezd. Jejich některé návrhy jsou mnohdy nerealizovatelné z pohledu hospodaření státního podniku, ale většinou docházíme ke konsensu, který je určitým kompromisem. Nezapomínejme, však na jiné progresivní kroky, například na udržení zaměstnanosti a různé formy benefitů,“ říká J. Protiva.      

Základním posláním odborového svazu ČMOSA, který je samostatným, politicky, ekonomicky a organizačně nezávislým sdružením s právní subjektivitou, je chránit a obhajovat všemi zákonnými prostředky práva, zájmy a potřeby svých členů, zejména v oblasti pracovněprávní, mzdové, sociální včetně bezpečnosti práce a zlepšování pracovních podmínek.

„Z dnešního jednání mám velice dobrý pocit. Je zřejmé, že ředitel státního podniku má zájem nejen na prosperitě Vojenského technického ústavu, ale také na dobré spolupráci se základními organizacemi ČMOSA. Přesvědčila jsem se, že došlo ke změně v pohledu na vzájemnou spolupráci. Oceňuji vstřícnost,“ konstatovala na závěr jednání předsedkyně Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MŽP: Vladimír F. Mana vystoupil na mezinárodní konferenci v Peru

20:04 MŽP: Vladimír F. Mana vystoupil na mezinárodní konferenci v Peru

Náměstek ministra životního prostředí Vladimír F. Mana se v peruánské Limě zúčastnil prvního ročníku…