„Podívali jsme se do statistik za posledních 10 let a zjistili jsme, že z pojištění závažných onemocnění diagnózu rakoviny hlásí klienti zhruba stejně často, jako jiné choroby, nejčastěji jsou to kardiovaskulární a poměr nemocných je 51 % ku 49 %. Zcela odlišná situace je však u příčin úmrtí, v tomto případě je zhoubné bujení příčinou smrti pouze v 9 %. Ostatní příčiny pak mají na svědomí většinu úmrtí - 91 %,“ uvádí Jana Leissová, analytička životního pojištění Allianz.
A na kolik si lidé riziko závažných chorob pojišťují? Nejfrekventovanější pojistná částka je v rozmezí 100 – 200 tisíc korun, stále běžnější se však stává suma na hranici půl milionu korun. A výjimečné už nejsou ani částky přesahující milion, například v loňském roce byla po diagnóze klientovi vyplacena zatím rekordní suma 2 miliony korun.
Právě proces výplaty peněz je v novém produktu velmi inovativní, stejně jako rozsah pojištění, které se vztahuje na všechny diagnózy rakoviny, včetně i tzv. rakoviny in-situ, tedy neinvazivního stádia. „Pojištěnému totiž nevzniká nárok na pojistné plnění pouze při diagnóze samotné rakoviny, ale další prostředky dostává v průběhu léčby. Pokud podstoupí chemoterapii, operaci nebo ozařování, jsou mu ihned vyplaceny další peníze,“ vysvětluje vedoucí produktových inovací Allianz Martin Podávka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva