Aplikace EPP Pomáhej pohybem splnila přání handicapovaným sportovcům z Liberecka

06.08.2015 13:29

V rámci handy cyklo maratonu muselo 31 týmů ujet 2 222 kilometrů během 111 hodin. Třetí ročník závodu se jel za podpory Nadace ČEZ a pomohl těm, co se teprve učí s handicapem žít. Ze severních Čech je to Vladimír Macháček z Liberce a Karel Caidler z Osečné. Oběma sportovcům věnovala Nadace ČEZ díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem finanční příspěvek na sportovní vybavení.

Aplikace EPP Pomáhej pohybem splnila přání handicapovaným sportovcům z Liberecka
Foto: cez.cz
Popisek: Karel Caidler s šekem.

V průběhu letošního ročníku cyklo maratonu mohli jeho účastníci, fanoušci i diváci pomoci handicapovaným sportovcům nastoupit do příštího maratonu na vlastních kolech či zlepšit jejich zdravotní stav. Stačilo si stáhnout aplikace EPP Pomáhej pohybem zdarma do mobilu a vyrazit na kolo, na procházku nebo si jít zaběhat. Vysportované body pak mohli všichni věnovat jednomu z handicapovaných sportovců.

Symbolické šeky byly sportovcům předány v cíli závodu na Ladronce. Všichni kdo formou aplikace EPP Pomáhej pohybem přispěli, pomohli také Vlastimilovi z Liberce získat nové tandemové kolo a Karlovi z Osečné veslovací trenažer (viz přiložené foto v příloze).

Příběhy handicapovaných sportovců z Liberecka:

Vlastimil Macháček z Liberce se od narození potýkal s vrozenou zrakovou vadou degenerativního charakteru, která později vyvrcholila naprostou ztrátou zraku. Ke sportu přičichl v době studií na Deylově konzervatoři pro zdravotně postižené, kde nejprve občas, později celkem pravidelně vyrážel na dálkové turistické pochody. Když se přestěhoval za prací do Liberce, začal se pravidelně věnovat turistice, běhání, v zimě běžeckému lyžování a nakonec i tandemu. Jezdí pravidelně o víkendech, v době letních prázdnin, ale i během školního roku s kolegou ze školy. Jeho kolo je už ale velmi staré a nevyhovující, přestože v loňském roce na něm absolvoval Handy cyklo maraton. Příspěvek Nadace ČEZ na tandemové kolo 40 000 Kč.

Vlastimil Macháček z Liberce

Karel Caidler z Osečné skončil po úraze v květnu loňského roku na invalidním vozíčku s diagnózou kvadruplegik. Cvičením se jeho stav postupně zlepšuje, byť ne tak rychle, jak by si přál. Cvičí denně několik hodin, postupně se zapojuje do práce. Pracuje jako grafik na Technické univerzitě v Liberci. V Centru Paraple si vyzkoušel veslovací trenažér a zjistil, že jej posilování nejen velmi baví, ale navíc mu posilování horní části těla usnadňuje přesun na vozík a do auta. A rád bych na něm cvičil každý den doma. Příspěvek Nadace ČEZ na veslovací trenažer 40 000 Kč.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PR článek

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Pošťáci na přepážkách testují inovované stejnokroje

22:03 Česká pošta: Pošťáci na přepážkách testují inovované stejnokroje

Počínaje prvním březnovým pondělím začala Česká pošta na vybraných poštách testovat inovované stejno…