Armáda ČR: Ve Vyškově přísahalo pět stovek armádních nováčků

7. 2. 2016 17:42

Ve čtvrtek 4. února zaplnilo nástupiště kasáren Dědice pět stovek žáků kurzu základní přípravy, tedy nováčků Armády ČR, k vykonání významného mezníku v nové profesní kariéře - absolvování vojenské přísahy.

Armáda ČR: Ve Vyškově přísahalo pět stovek armádních nováčků
Foto: Hana Jurčová
Popisek: Nováčci nastupují k vykonání slavnostní vojenské přísahy, archivní foto.

Přísahající vojáci a vojákyně nastoupili před velitelem Velitelství výcviku – Vojenské akademie plukovníkem gšt. Josefem Kopeckým a před zraky několika stovek hostů, včetně rodinných příslušníků. Slavnostní akt složení vojenské přísahy doprovodil přelet bitevních vrtulníků.

Plukovník Kopecký ve svém projevu uvedl, že vojenská přísaha je nejen významným právním aktem, ale také závazkem morálním, závazkem povinnosti při obraně státu. „Je pro vás závazkem, který sebou nese i takové hodnoty, jako je odpovědnost, obětavost, odvaha, věrnost a čest,“ dodal plukovník Kopecký.

Aby tito nováčci mohli zahájit vojenskou kariéru, musí splnit všechna kritéria základní přípravy a k jejímu úspěšnému absolvování jim chybí ještě další měsíc a půl náročného výcviku. Teprve poté se stanou právoplatnými vojenskými profesionály.    

V rámci programu vojenské přísahy si veřejnost mohla také z blízka prohlédnout moderní obrněná kolová vozidla Pandur, Iveco a Dingo, využívaná profesionály AČR jak doma, tak v zahraničních operacích a také fotografickou výstavu mapující 25 let hnutí na vlastních nohou Stonožka, vztahující se k pomoci AČR prostřednictvím realizace armádních projektů v oblastech postižených válkou, které již pomohly mnohým školám, nemocnicím, vesnicím a především lidem na území válkou zničených zemí, ať už v Kosovu či v posledních letech v Afghánistánu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Podyjí: Nový ředitel Národního parku Thayatal chce zintenzivnit spolupráci s českou stranou

22:37 NP Podyjí: Nový ředitel Národního parku Thayatal chce zintenzivnit spolupráci s českou stranou

Ještě intenzivnější spolupráci s českou stranou si přeje nově jmenovaný ředitel Národního parku Thay…