Arnika: Nad městem Jeseník vyroste nová třešňová alej

18. 11. 2017 14:25

Arnika se spolky a lidmi z Jesenicka, dětmi z místních škol a dětského domova vysadili padesát třešní, které lemují cestu k Editinu prameni. Na nákup sazenic, výsadbového materiálu a na kampaň Arniky Zachraňme stromy přispělo na 300 dárců z celé republiky částkou více než 230 tisíc korun.

Arnika: Nad městem Jeseník vyroste nová třešňová alej
Foto: Richard Beneš
Popisek: Arnika

Více než sto obyvatel a dobrovolníků z Jeseníku s dětmi z místních škol a dětského domova se v sobotu nedaleko Priessnitzových lázní sešlo, aby společně se spolkem Arnika vysadili novou alej a zanechali tak v krajině svou stopu. Sázení by však nebylo možné bez podpory a zajištění technického zázemí města Jeseník. Na úvod nejdříve všechny přítomné proškolil odborník v péči o stromy Marek Gasior, který po celou dobu akce zajišťoval odborný dozor. Výsadbu také podpořily místní firmy Alternativní truhlářství Jan Mareček, Ennea caffé, Naturfyt-Bio, Petr Weiser, Priessnitzovy léčebné lázně, Selská pekárna a Úsovsko.

Marcela Klemensová, vedoucí kampaně Zachraňme stromy říká: „Rádi bychom poděkovali všem, kteří i v nepříznivém počasí vyrazili ven a přišli pomoci se sázením. Děkujeme samozřejmě dárcům z celé republiky, kteří i letos podpořili výsadbu stromů v naší krajině. Pohled na sázející a jejich ohlasy, kteří se s nadšením pustili do nesnadného úkolu, mě opět ujistily, že sázení a péče o aleje má rozhodně smysl. Vůbec nepochybuji, že příští podzim v naší krajině vysadíme tentokrát už páté stromořadí.“

„Nápad na vysázení třešňové aleje se mi od začátku moc líbil a jsem ráda, že se ho podařilo realizovat v tak krátké době. Velký dík patří spolku Arnika za realizaci celé akce a obyvatelům Jesenicka, kteří třešňovou alej skutečně vzali za ‚svou‘. Všechny stromky našly své majitele během velmi krátké doby, další dobrovolníci pomáhali se sázením třešní. Nová alej přesně zapadá do našeho konceptu – postupně po malých krůčcích udělat z Jeseníku lepší místo pro život,“ uzavírá Mgr. Bc. Zdeňka Blišťanová, místostarostka města Jeseník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Praha patří k ekonomicky nejrozvinutějším regionům EU

22:29 Český statistický úřad: Praha patří k ekonomicky nejrozvinutějším regionům EU

Ekonomická situace se za posledních dvacet let zlepšila ve všech krajích. Ukazují to nejnovější data…