„Jde o společné dílo tří autorů, hned na začátku jsme přemýšleli nad tím, jak by taková „Autobusová pohádka“ mohla vypadat. Nakonec jsme se nechali inspirovat Pošťáckou pohádkou od Karla Čapka, akorát s tím rozdílem, že to není pošťácká, ale autobusová. Výhodou této pohádky je, že se děti mohou v průběhu děje aktivně zapojovat, zpívají, hádají zvířátka nebo hrají volejbal. V podstatě i ty děti jsou do jisté míry autory Autobusové pohádky, protože jejich odezva, zájem a aktivní přístup zasahují do děje,“ uvedl premiéru divadelního představení herec Ivan Vyskočil. „Projektům zaměřeným na děti se BusLine věnuje již několik let, například vloni jsme odstartovali první skutečně bezpečný autobus pro naše nejmenší, ve kterém budeme pokračovat i nadále. S nápadem Autobusové pohádky přišel Ivan Vyskočil, který má s dětským divadlem bohaté zkušenosti a navíc má i blízko k autobusové problematice, protože jako jeden z mála herců je držitelem průkazu profesní způsobilosti opravňujícího nejen k řízení autobusu, ale také k přepravě cestujících. V době počítačových her považuji tento způsob kulturního vyžití pro děti za velmi inspirativní a přínosný,“ doplnil Tomáš Roubiček, generální ředitel BusLine.
Ivan Vyskočil působil 15 let v Divadle Jiřího Wolkera, Martin Sochor studoval pantomimu ve Francii a zároveň ji učil i na konzervatoři, Hana Baroňová hraje divadlo a k tomu studuje dramaturgii. Díky výtvarnici Martině Babincové byly k pohádce zpracovány i pěkné dekorace pohádkového autobusu, který například koulí očima. Celá dekorace je na kolečkách, takže pokud se otočí, tak děti, které sedí naproti, se najednou ocitají uvnitř pohádkového autobusu. Na druhé straně se nachází vnitřek autobusu, kde je volant, za kterým sedí jeden z herců v roli řidiče. Celé představení trvá 50 minut, aby byla udržena pozornost dětí. „Těší nás, že společnost BusLine našim dětem pohádku představila, byla naprosto úžasná. Vůbec poprvé jsem viděla tak silnou pozitivní reakci u našich dětí, moc se jim to líbilo. Velmi nás zaujala didaktická a především interaktivní forma pohádky, kdy se malí diváci nejen do děje zapojují, ale také se i naučí novým věcem. Svoji roli určitě sehrálo i „domácí“ prostředí mateřské školky, protože díky tomu děti byly mnohem více bezprostřední. Oceňuji vysokou profesionalitu herců, pohádka byla perfektně připravená.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva