V porovnání se shodným obdobím loňského roku je hospodářský výsledek lepší o 62,4 mil. Kč. „Významný je pokles proměnných nákladů. Jedná se především o úsporu na nákup podpůrných služeb,“ říká předseda představenstva ČEPS Vladimír Tošovský.
Ve čtyřech lednových a šesti únorových dnech museli dispečeři u nás i v okolních soustavách provádět korektivní zásahy z důvodu nadvýroby elektrické energie v severním Německu a její spotřebou v přečerpávacích elektrárnách Rakouska. Výměna dosahovala až 7 000 MW.
„Vzhledem k vyčerpání prostředků přidělených Energetickým regulačním úřadem na multilaterální redispečink bylo nutné řešit problémy na profilech i uvnitř soustavy řetězením bilatelárních redispečinků,“ dodává Tošovský. Náklady na tato opatření činily řádově desítky milionů korun. Bez nich by v Česku mohlo dojít i k ohrožení dodávek elektřiny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV