Vodní elektrárna Kamýk, která ročně vyrobí v průměru 80 milionů kWh a pokryje tak spotřebu 23 tisíc středočeských domácností, prošla v uplynulém roce největší modernizací za celou dobu jejího 53letého provozu.
Mimořádné hlášení se hlasitě rozeznělo v areálu vodní elektrárny Kamýk a čas se začal počítat na vteřiny. Na začátku všeho bylo podezření na nástražný výbušný systém umístěný v podezřelém balíku. „Ten objevil na pravidelné pochůzce provozní elektrikář v podzemních prostorách elektrárny na sevopohonu soustrojí TG4,“ informoval vedoucí provozu vodní elektrárny Kamýk Petr Velas. Provozní elektrikář okamžitě vyťukal na svém mobilu známé trojčíslí 158 a informoval Policii ČR a současně podle havarijního plánu i dispečink vodních elektráren ve Štěchovicích.
Po vyhlášení mimořádné události v areálu elektrárny dorazili přítomní zaměstnanci elektrárny a dozorství přehrady Kamýk dle pokynů člena Havarijního štábu disciplinovaně na určená shromaždiště, zatímco souběžně zasedající Havarijní štáb provozu vyrozuměl zástupce Povodí Vltavy, ředitele Organizační jednotky Vodní elektrárny ČEZ, a. s., a specialistu fyzické ochrany vodních elektráren. Na pokyn předsedy Havarijního štábu provozu byl zpracován jmenný seznam přítomných osob, připraveny operativní karty obsahující schémata elektrárny a připraveny náhradní komunikační prostředky pro potřeby složek Policie. O vzniku mimořádné události bylo vyrozuměno středisko Centrály nouzové služby, které ihned vyslalo na Kamýk pracovníka bezpečnostní agentury. Všechno působilo naprosto věrohodně a jen informace na začátku a konci každého hlášení prozrazovala, že je právě v plném proudu havarijní cvičení věrně simulující bezpečnostní incident. Personál elektrárny si tak mohl nanečisto vyzkoušet postupy při odvracení teroristické hrozby.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva