ČNB: Nový ředitel sekce peněžní a platebního styku

23. 1. 2016 11:04

Novým ředitelem sekce peněžní a platebního styku České národní banky se s účinností od 1. února 2016 stane Josef Ducháček. Bankovní rada o tom rozhodla na svém jednání 21. ledna 2016.

ČNB: Nový ředitel sekce peněžní a platebního styku
Foto: wikipedia
Popisek: Česká národní banka.

Ing. Josef Ducháček (55 let), který je nyní jako náměstek ředitele sekce peněžní a platebního styku pověřený vedením sekce, absolvoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Do ČNB nastoupil poprvé v červenci 1986, kdy se věnoval oblasti finančního trhu, jako zástupce vedoucího oddělení byl zodpovědný zejména za metodické řízení peněžního trhu. V letech 1994 až 2006 působil ve vedoucích funkcích komerčních bank (Velkomoravská banka a.s., Pragobanka, a.s., Raiffeisenbank, a.s.) a v letech 2006 až 2009 se zabýval konzultační a lektorskou činností v oblasti finančního poradenství.

Od března 2009 působí opět v ČNB, kdy se po svém nástupu stal ředitelem odboru obchodního sekce správní. V únoru 2012 byl jmenován náměstkem ředitele sekce peněžní a platebního styku zodpovědným zejména za metodické usměrňování činnosti poboček ČNB v oblasti peněžního styku. Do jeho gesce též náleží dohled nad činnostmi odborů provozních sekce peněžní a platebního styku v Ústí nad Labem, Plzni a Českých Budějovicích a dohled nad dodržováním povinností stanovených zákonem o oběhu bankovek a mincí včetně gesce nad zajišťováním odborných kurzů o padělcích. Absolvoval stáž v Kanadské centrální bance zaměřenou na peněžní trh a systémy řízení komerčních bank.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Důvěra podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšila, důvěra spotřebitelů se nezměnila

9:40 Český statistický úřad: Důvěra podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšila, důvěra spotřebitelů se nezměnila

Celková důvěra v domácí ekonomiku se v květnu mírně zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ek…