ČSSZ: Česko-slovenský poradenský den k důchodům již podesáté. Nyní v Uherském Hradišti

16.11.2018 16:26

Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete ve Slovenské a České republice? Chcete získat informace o svých důchodových nárocích v obou státech? Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a slovenská Sociální pojišťovna (SP) pořádají další společný poradenský den k důchodům.

ČSSZ: Česko-slovenský poradenský den k důchodům již podesáté. Nyní v Uherském Hradišti
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení

Odborníci z obou institucí poradí ve čtvrtek 22. listopadu 2018, tentokrát na okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) v Uherském Hradišti.

Cílem poradenského dne je poskytnout osobní konzultaci lidem, kteří získali doby důchodového pojištění na území Slovenské i České republiky. Na jednom místě se tak od kvalifikovaných odborníků z obou institucí mohou dozvědět, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují, jakým způsobem se důchod z ČR na Slovensko a naopak vyplácí apod.

Skutečnost, že se po rozdělení ČSFR staly Česko i Slovensko od ledna 1993 samostatnými státy, měla dopad i do oblasti důchodů. Přiznávání všech druhů důchodů za odpracované roky ve společném státě má svá specifická pravidla, která jsou zakotvená ve smlouvě mezi ČR a SR. Pro lidi s pracovní historií z období společné federace je proto poradenský den ideální příležitostí, jak získat fundované informace mj. i o tom, jak se jim doby pojištění získané do 31. 12. 1992 započítají pro důchod.

Místo a čas, kdy se poradenský den koná:

  • OSSZ Uherské Hradiště, ulice Stojanova 484, Uherské Hradiště
  • čtvrtek 22. 11. 2018 od 9:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 16:00 hodin

Na konzultaci je nutné se předem objednat na telefonním čísle +420 572 539 196 či na e-mailu iva.dvouleta@cssz.cz. Lidé, kteří přijdou na konzultaci, by si neměli zapomenout občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty.

Poradenství bude poskytováno bezplatně.

Poradenské dny k „česko-slovenským“ důchodům se konají 2x ročně již od roku 2014, střídavě na území Slovenské a České republiky. Je o ně vždy velký zájem, protože klienti zde získají komplexní informace o svých důchodových nárocích a odpovědi na vše, co jim v souvislosti s jejich důchodem není jasné.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP má svůj první průjezdný lakovací box pro vícečlánkové tramvaje

19:15 DPP má svůj první průjezdný lakovací box pro vícečlánkové tramvaje

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v Opravně tramvají v Ústředních dílnách v Hostivaři uvedl do prov…