ČT: Jan Pokorný bude odkrývat Souvislosti v novém diskuzním pořadu

19. 3. 2016 12:44

Velká společenská témata nahlížená z nejrůznějších úhlů pohledu, odborní hosté z řad vědců a intelektuálů, kontext a souvislosti těch nejzajímavějších fenoménů současnosti. To vše živě a pod taktovkou moderátora Jana Pokorného. První díl nového diskuzního týdeníku odvysílá ČT2 ve středu 6. dubna od 22.20 na ČT2.

ČT: Jan Pokorný bude odkrývat Souvislosti v novém diskuzním pořadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Souvislosti Jana Pokorného se budou věnovat velkým společenským tématům, domácím, středoevropským i celosvětovým. A hlavně těm, která v danou chvíli rezonují. Chceme jít do hloubky k příčinám fenoménů, které budeme nahlížet často z netradičních úhlů pohledu a v souvislostech, které nejsou na první pohled zřejmé,“ říká kreativní producent Patrick Diviš, v jehož tvůrčí producentské skupině diskuzní pořad vzniká. „Tématy prvních dílů budou například otázka vztahu demokracie a svobody v kontextu posilování populistických politických uskupení ve svobodných volbách ve střední Evropě nebo otázka dalšího vývoje evropského společenství vzhledem k diskutovaným „exitům“ z EU. Vyhýbat se nebudeme ani přemýšlení o problematice vztahu státu a rodin v otázce péče o děti nebo naopak diskuzím o vědeckých objevech, jakým byl například nedávny zvrat v astrofyzice díky objevu gravitačních vln,“ dodává Patrick Diviš.

Moderátorem pořadu bude dlouholetý šéfredaktor Radiožurnálu a ředitel zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný. Laureát Ceny Karla Havlíčka Borovského za novinářskou a publicistkou práci k Souvislostem říká: „Od rána do večera se pohybuju ve zpravodajství. Vím, co je dočasná pěna dní, vím, které jevy a události neodnese čas. A těší mě, že o nich budu moci spolu s hosty a diváky nahlas přemýšlet v přímém přenosu.“

Diváci budou před, během i po vysílání vyzváni k diskuzi na sociálních sítích. V průběhu vysílání pak budou zajímavé a relevantní pohledy a otázky z webu zasílány přímo moderátorovi. „Chceme ukázat, že přemýšlení a diskuze může bavit, přinášet zážitek, užitek a informace. I proto může mít divák u našeho pořadu jistotu, že si odnese něco nového,“ shrnuje Patrick Diviš.

Jan Pokorný (*1960) v Československém rozhlasu pracoval od roku 1984, nejprve jako redaktor zpravodajské směny, později jako moderátor pořadu Dobré jitro na stanici Praha. Po roce 1989 připravoval a uváděl ranní program stanice Československo, byl parlamentním zpravodajem ve Federálním shromáždění. Od března 2005 do ledna 2008 byl šéfredaktorem Radiožurnálu. V roce 2012 se vrátil na pozici šéfredaktora. Od 1. března 2016 působí také jako ředitel zpravodajství.

Vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. V květnu 2013 se stal, společně s Lucií Výbornou, držitelem českého rekordu v nepřetržité sérii rozhovorů. Cenu Karla Havlíčka Borovského získal v roce 2002.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akademie věd: Mizí staré stromy a s nimi i přírodní rozmanitost

18:26 Akademie věd: Mizí staré stromy a s nimi i přírodní rozmanitost

Zelení veteráni jsou domovem stovek ohrožených druhů ptáků, netopýrů, hmyzu, hub, lišejníků a mechů.…