ČT: Krimi seriál Případy 1. oddělení se dočká druhé řady

26. 4. 2014 15:49

Programová rada České televize schválila druhou řadu kriminálního seriálu Případy 1. oddělení. Práce na ní se ujme tvůrčí tým z první série pod vedením kreativního producenta Michala Reitlera, včetně scenáristického tandemu Josef Mareš a Jan Malinda. Také herecké obsazení 1. oddělení zůstane beze změny.

ČT: Krimi seriál Případy 1. oddělení se dočká druhé řady
Foto: ČT
Popisek: Nové logo České televize

„Nestává se moc často, že by autoři měli tak jasno v tom, jakou detektivku chtějí dělat a tak důkladně znali, o čem píší,“ říká vedoucí projektu Tomáš Feřtek a doplňuje: „Těch prvních čtrnáct epizod pro mě bylo v mnohém zajímavým poučením, jak doopravdy funguje policejní práce a těší mě, že autoři svolili k další spolupráci. Tento projekt rozhodně ještě má šanci přidat další epizody bez ztráty nápadu, překvapivosti a kvality.“

Druhá řada Případů 1. oddělení bude mít, oproti čtrnáctidílné první sérii, šest až osm dílů. „Po dopsání posledního dílu jsme o pokračování vůbec neuvažovali. Nečekaně pozitivní ohlasy Případů 1. oddělení nás ale přinutily začít o tom přemýšlet. Opravdu dlouho jsme to ale zvažovali. Chtěli jsme mít jistotu, že máme dost sil a nápadů, abychom kvalitou překonali první sérii. Nejsme profesionální scenáristé a máme pracovní závazky vůči našim zaměstnavatelům. Abychom zvládli pokračování, za kterým si oba budeme stát, rozhodli jsme se pro kratší sérii,“ vysvětlují scenáristé Jan Malinda a Josef Mareš.

Druhá řada, stejně jako ta první, vznikne v Tvůrčí producentské skupině Michala Reitlera, pro nějž je hlavním cílem především udržení kvality, kterou diváci na základě první řady od seriálu očekávají. „Musíme mít stejné odhodlání a pustit se do toho ve stejné sestavě. Obojí se nám podařilo. Na pokračování bude pracovat tentýž autorský tým, oba režiséři, Dan Wlodarczyk i Peter Bebjak se svými týmy. A můžeme slíbit, že se diváci setkají i se stejnou hereckou sestavou 1. oddělení. Už se na to dost těšíme,“ uzavírá Michal Reitler.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Česká televize

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: V čele žebříčku nemocnosti jsou tradičně respirační onemocnění

10:55 ČSSZ: V čele žebříčku nemocnosti jsou tradičně respirační onemocnění

Nemoci dýchací soustavy byly letos od ledna do září nejčastější příčinou dočasné pracovní neschopnos…