Tzv. Memorandum of understanding (smlouva o spolupráci) je v mnoha zemích dokumentem, který usnadňuje či přímo podmiňuje podporu takové spolupráce z veřejných zdrojů. Proto rektor univerzity a také prorektor prof. Made Suastra, který univerzitu představil, ocenili zájem o spolupráci z české strany, jež, jak doufají, vyústí nejen do výměny studentů a pedagogů, ale jednoho dne do společného vzdělávacího programu.
Už nyní je sedmnáct studentů ČZU na Sumatře na měsíční letní škole a na ČZU studuje sedm studentů z Indonésie. „Smlouva nám pomůže dále rozvíjet spolupráci v jedné z nejlidnatějších zemí světa, která se velmi dynamicky rozvíjí mimo jiné v oblasti zemědělství a zpracování biomasy. Spolupráce se bude týkat především výměny studentů a pedagogů Smlouva by měla také umožnit rozšíření spolupráce v oblasti vědy a výzkumu, který se například týká léčivých rostlin, jež se tradičně používají na Bali,“ upřesnil doc. Michal Lošťák. Prorektorka UPOL doc. MUDr. Ivana Oborná, Ph.D., podpis memoranda vnímá jako další krok k výuce hlavního indonéského jazyka na olomoucké univerzitě, kde se již jiné asijské jazyky vyučují. Připomněla též, že při UPOL jako jediné české univerzitě pracuje Konfuciova akademie.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva