Cehnice se staly jihočeskou Vesnicí roku 2016

14.06.2016 17:00 | Zprávy

Cehnice na Strakonicku se staly jihočeskou Vesnicí roku 2016. Tuto zprávu i s gratulací, jak se již stalo tradicí, zatelefonoval hejtman Jiří Zimola starostce obce Heleně Sosnové v úterý 14. června.

Cehnice se staly jihočeskou Vesnicí roku 2016
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtman Jiří Zimola oznamuje po telefonu starostce Cehnic Heleně Sosnové, že se její obec stala jihočeskou Vesnicí roku 2016. Vedle něj je předseda hodnotící komise a starosta Úsilného Pavel Kašpárek.

„Děkuji moc za tuto milou zprávu, já to hned rozšířím dál, určitě budou mít všichni velikou radost,“ reagovala bezprostředně Sosnová. Na její dotaz, co teď má dělat, jí hejtman jednoznačně odpověděl: „No přeci slavit, paní starostko!“

Druhý skončil Boršov a třetí Drahonice. Celkem soutěžilo 21 obcí

Za držitelem vítězné Zlaté stuhy skončil na druhém místě Boršov na Českobudějovicku a bronzový stupínek obsadily Drahonice na Strakonicku. O pořadí rozhodla desetičlenná komise v čele s předsedou Pavlem Kašpárkem. Letos se do 22. ročníku této soutěže přihlásilo celkem 21 obcí. Nejvíce na Strakonicku – šest, na Českobudějovicku čtyři, na Jindřichohradecku, Písecku a Prachaticku tři a na Táborsku dvě.

Zimola připomněl, že Cehnice jsou tradičním účastníkem tohoto klání a proto je rád, že se jim tu práci konečně podařilo zúročit. „Gratulace samozřejmě patří i vašim kolegům zastupitelům i všem občanům, kteří se o tento titul zasloužili,“ dodal hejtman.

Přínos přihlášení se do soutěže Vesnice roku vidí Zimola zejména v tom, že se obce mohou pochlubit tím, co se u nich podařilo. Zároveň to i velmi přispívá ke zvelebování jihočeského regionu. „I proto kraj podporuje konání této soutěže částkou zhruba milion korun ročně,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Obroda strany

Můžete sdělit, kolik členů za poslední rok stranu opustilo a kolik nových jich přišlo? A budete ve volbách sázet na nové tváře? Co jsem zatím postřehla, tak kandidují zas ti samí. PS: Co vlastně říkáte na to, že Lipavský přešel zrovna k ODS, kterou vaše strana tak kritizuje? A myslíte, že lze zabrán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna rekonstruuje jedinečnou technickou památku, ozubnicovou trať

11:14 Pražská strojírna rekonstruuje jedinečnou technickou památku, ozubnicovou trať

Pražská strojírna a.s. pracuje na jedinečném projektu – opravě české kulturní památky, pro kterou je…