Česká pošta odmítá neoprávněnou stávku menší odborové organizace

22. 2. 2016 21:06

Vedení České pošty považuje dnešní akci pořádanou menší odborovou organizací SOS – 21 za neoprávněnou, vážně narušující doposud úspěšný sociální dialog a v přímém rozporu s předešlými tvrzeními předsedy organizace Petra Pohla.

Česká pošta odmítá neoprávněnou stávku menší odborové organizace
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

„Se zástupci odborových organizací se pravidelně setkáváme na jednáních. Naposledy před necelými dvěma týdny, kde jsem opakovaně p. Pohla jako zástupce menšinových odborů, které vyhrožují stávkou, žádal o předložení jejich konkrétních požadavků, abychom o nich mohli jednat,“ uvádí generální ředitel České pošty Martin Elkán a doplňuje: „Argumenty, které pan Pohl uvádí jako důvody k protestní akci, na těchto setkáních nikdy nepřednesl. Pan Pohl při posledním jednání pouze sdělil, že cílem protestní akce je likvidace vedení České pošty.“

Při prosazování svých zájmů by měly obě strany využít všechny prostředky, kterými lze dosáhnout vhodného řešení v zájmu zaměstnanců. Stávka či demonstrace jsou krajní variantou a měly by být využívány po vyčerpání všech jednání mezi vedením podniku a odbory. Vzhledem k faktu, že standardní cesty k nalezení oboustranně akceptovatelného řešení pan Pohl evidentně využít nechtěl, pokládá Česká pošta dnešní protestní akci za neoprávněnou a bude v dalších krocích postupovat podle platných zákonů.  Pro své radikální kroky nenalezl pan Pohl podporu u drtivé většiny odborů působících na České poště, ač o ni dlouhodobě žádal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 2 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková ukončila činnost Tarifní komise projektu Nové tarifní struktury

11:14 Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková ukončila činnost Tarifní komise projektu Nové tarifní struktury

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková dne 19. května 2016 ukončila činno…