Česká televize: Nejsledovanější zpravodajský veřejnoprávní program v Evropě vysílá již 15 let

02.05.2020 15:30 | Zprávy

Byla v pořadí třetím ze sedmi stávajících kanálů České televize. Před patnácti lety, v pondělí 2. května v jednu hodinu po poledni poprvé přivítal Bohumil Klepetko diváky stanice ČT24.

Česká televize: Nejsledovanější zpravodajský veřejnoprávní program v Evropě vysílá již 15 let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

Program nejprve odstartoval v osmnáctihodinovém režimu, od září 2005 ale vysílá nepřetržitě, 24 hodin denně. Od roku 2013 je pravidelně nejsledovanější ryze zpravodajskou veřejnoprávní stanicí v Evropě. Týdně si ji pustí více než 3 miliony lidí.

„Zejména v době, kdy se u nás či ve světě děje něco skutečně závažného, je ČT24 pro diváky základním zdrojem informací a role zpravodajství České televize nepostradatelná. Máme nejhustší síť vlastních zahraničních zpravodajů a velmi silnou síť regionálních zpravodajů. Díky sedmi studiím máme zázemí pro pokrytí všech regionů Česka. Nejen čísla sledovanosti, ale zejména spokojenost diváků s vysíláním dokládá, že veřejnoprávní zpravodajství plní svoji celospolečenskou roli dobře. Dle mezinárodního průzkumu Reuters Institute jsme nejdůvěryhodnějším tuzemským televizním vysílatelem. A právě důvěryhodnost, objektivita, rychlost a flexibilita jsou jedny z našich největších předností,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Za patnáct let nabídla ČT24 divákům více než 129 tisíc hodin vysílání, z toho 69 % premiérového. Mezi nejsledovanější pořady patří tradičně speciály vysílané při mimořádných domácích i zahraničních událostech. V neděli 15. března letošního roku oslovila ČT24 téměř 4,2 milionu dospělých diváků, což je rekord v historii programu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

APSS: Očkování dospělých je podceňovaný nástroj, umožňující stárnout ve zdraví

7:23 APSS: Očkování dospělých je podceňovaný nástroj, umožňující stárnout ve zdraví

Česká republika si tradičně připomněla význam očkování, a to díky Evropskému imunizačnímu týdnu, kte…