Česká televize má novou redakci. Ve zpravodajství se bude věnovat české i světové vědě

07.09.2016 15:48

K domácí, zahraniční, ekonomické a kulturní redakci zpravodajství České televize nyní přibyla samostatná redakce vědy. Její vznik přinese do vysílání ČT24 nový pořad i větší zastoupení na českou a světovou vědu zaměřených témat v denním zpravodajství. Vedoucí nové redakce se stala Kateřina Fifková, jejím hlavním moderátorem Daniel Stach.

Česká televize má novou redakci. Ve zpravodajství se bude věnovat české i světové vědě
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Logo ČT

Aktuálním událostem na poli vědy se v denním zpravodajství věnujeme dlouhodobě, čtyři roky vysíláme také diváky i odbornou veřejností ceněný Hyde Park Civilizace, kolem kterého se nám podařilo vybudovat silný redakční tým. Vznik nové redakce je tak logickým krokem, který přinese systematičtější zastoupení původních témat z oblasti české vědy i zahraničních výzkumů v denním zpravodajství a samostatných pořadech ČT24,“ říká ředitel Zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

Cílem naší redakce je, aby byla věda součástí každodenního vysílání ČT24. Diváci uvidí úspěšné české i zahraniční vědce, dozví se o výzkumech, které změnily nebo mají šanci změnit svět. Budeme vysvětlovat vědecká bádání tak, aby se v nich mohli orientovat nejen experti daného oboru. Chceme popularizovat vědu na konkrétních příkladech, díky kterým bude věda každému bližší. Žijeme v propojeném světě, ve kterém věda hraje velmi důležitou roli,“ říká moderátor Daniel Stach.

Vedle aktuálního zpravodajství a zavedeného pořadu Hyde Park Civilizace bude mít nová redakce ve vysílání prostor i v novém formátu, týdeníku Věda 24. „Věda ČT24 bude každý týden přinášet širší pohled na události uplynulého týdne, zasadí domácí i světové dění na poli vědy do srozumitelného kontextu,“ říká vedoucí redakce Kateřina Fifková. Pořad Věda 24 se v programu ČT24 poprvé objeví už 11. září, vysílat se pak bude pravidelně před nedělními Událostmi v 18:30.

V nové sezoně bude pokračovat i vysílání pořadu Hyde Park Civilizace. „Hyde Park Civilizace, který vysíláme každou sobotu po osmé večer, se bude dál zaměřovat na největší světové osobnosti vědy. Přes léto se nám podařilo natočit rozhovory se čtyřmi nositeli Nobelovy ceny a také horolezcem, který úspěšně zdolává vrcholy přesto, že nemá ruce ani nohy,“ říká dramaturgyně pořadu Gabriela Cihlářová. „Navíc hned tuto sobotu budeme vysílat díl s generálním ředitelem tokamaku ITER. Tokamak je zařízení, ve kterém probíhají podobné procesy jako na Slunci a díky tomu by měl zajistit čistou a bezpečnou energii. Tokamak ITER se po dokončení stane nejdražším vědeckým centrem na Zemi,“ doplňuje Daniel Stach.

Novinkou je i web www.veda24.cz, jenž se stal součástí zpravodajského portálu kanálu ČT24 a bude poskytovat nejen doplňující informace k tématům, jež se objeví ve vysílání, ale i další informace ze zahraničního dění na poli vědy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…