Český rozhlas České Budějovice hostí krajské kolo jubilejního 50. ročníku festivalu Porta

3. 3. 2016 11:19

Jihočeské finále jubilejního 50. ročníku festivalu Porta se opět uskuteční v Českém rozhlase České Budějovice. Porta tradičně probíhá nejprve v regionálních kolech, ti nejlepší v soutěži postoupí na finále české Porty v Řevnicích. Přehlídka kapel začíná ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice v sobotu 12. března ve 14 hodin.

Český rozhlas České Budějovice hostí krajské kolo jubilejního 50. ročníku festivalu Porta
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Do soutěžního regionálního kola Porty v Českém rozhlase České Budějovice se přihlásilo celkem 19 kapel z celého Jihočeského kraje – například z Šestajovic, Bechyně, Českých Budějovic, Chlumu u Třeboně, Tábora, Týna nad Vltavou, Jindřichova Hradce, Českého Krumlova, Protivína nebo Strakonic.

Jak zdůrazňuje předsedkyně sdružení Porta Anna Roytová, loňský návrat regionálního kola do Českých Budějovic vydařil: „I letos se bude jihočeská Porta konat opět v prostorách Českého rozhlasu České Budějovice. Porota vybere dva soutěžící, kteří budou reprezentovat kraj v interpretačním finále a dva autory, kteří se zúčastní finále autorské soutěže. Doufám, že se nám podaří připravit pro soutěžící důstojné prostředí a pohodovou atmosféru při jejich vystoupení.“

Jihočeská porota bude přímo hvězdná, zasednou v ní osobnosti folkové hudby Pavlína Jíšová, Jirka Mach, Tomáš Berka, Jirka Weisser a Zdenek Schwager. Speciálním hostem letošního ročníku jihočeského kola jubilejní 50. Porty bude zpívající právník Ivo Jahelka. Na závěr zahrají i všichni porotci.

Podrobné informace o jihočeském kole festivalu Porta pravidelně uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Naladit si jej můžete na frekvencích 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko anebo na internetu budejovice.rozhlas.cz.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Česká pošta zve na Den otevřených dveří ve svém logistickém srdci

20:36 Česká pošta zve na Den otevřených dveří ve svém logistickém srdci

V sobotu 4. června se uskuteční Den otevřených dveří v logistickém srdci České pošty. Zájemci se moh…