Český rozhlas a Ministerstvo zahraničí podepsaly smlouvu o provozování rozhlasového vysílání do zahraničí

4. 3. 2013 15:22

V pondělí 4. března 2013 podepsali ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg a generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan novou smlouvu o zajištění a provozování rozhlasového vysílání do zahraničí.

Český rozhlas a Ministerstvo zahraničí podepsaly smlouvu o provozování rozhlasového vysílání do zahraničí
Foto: Český rozhlas
Popisek: Karel Schwarzenberg a Peter Duhan podepisují smlouvu o zajištění a provozování rozhlasového vysílání do zahraničí

Nová smlouva se tak stane pevnějším rámcem další spolupráce mezi MZV a ČRo ve smyslu zákona č. 484/1991 Sb. o Českém rozhlasu, který stanovuje povinnost Českého rozhlasu provozovat vysílání do zahraničí.

„Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vnímá vysílání do zahraničí z hlediska jeho dlouhodobé tradice a považuje jej za důležitý nástroj veřejné diplomacie. S ČRo bude spolupracovat i na dalších projektech věnovaných např. české národní identitě“, pronesl krátce po podpisu smlouvy ministr Karel Schwarzenberg.

„Spolupráce s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky je pro nás velmi cenná. Jsme rádi, že právě Český rozhlas může přispět k lepší informovanosti o naší republice v zahraničí“, zdůraznil generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

„Vysílání do zahraničí funguje od srpna roku 1936. V průběhu let se jeho způsob i rozsah měnil. Dnes do zahraničí vysíláme zpravodajství z České republiky v češtině a pěti světových jazycích – němčině, francouzštině, španělštině, angličtině a ruštině. Hlavní platformou jsou webové stránky www.radio.cz, kde je vysílání k dispozici v audio i textové podobě v různých formátech. Kromě toho vysíláme přes satelit a prostřednictvím našich partnerských stanic po celém světě,“ uvedl šéfredaktor Českého rozhlasu Radia Praha Miroslav Krupička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Český rozhlas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Podivné vyšetřování, krádež dat, profesní likvidace. Mironet žádá stát, aby vymáhal škodu po Microsoftu. Úkol pro nového ministra spravedlnosti

16:17 Podivné vyšetřování, krádež dat, profesní likvidace. Mironet žádá stát, aby vymáhal škodu po Microsoftu. Úkol pro nového ministra spravedlnosti

Počítačová společnost Mironet vyzývá nového ministra spravedlnosti, aby vymáhal odškodnění po Micros…