CzechInvest: Firmy z Bavorska mají zájem o investice v České republice

24. 1. 2016 12:44

Třicet bavorských firem projevilo zájem o možné investice v Česku a ve čtvrtek 14. ledna 2016 zavítalo do německého Pasova na jednodenní seminář, který uspořádala agentura CzechInvest a Obchodní a průmyslová komora dolního Bavorska (IHK Niederbayern).

CzechInvest: Firmy z Bavorska mají zájem o investice v České republice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Na akci prezentoval vedoucí zahraniční kanceláře agentury CzechInvest v Düsseldorfu Martin Partl německým firmám investiční klima České republiky a schéma investičních pobídek.

„Německé firmy považují Českou republiku za jedno z nejvíce atraktivních míst pro zahraniční investice ve střední a východní Evropě. Platí to zejména u příhraničních regionů, o něž se nejvíce zajímá německá spolková země Bavorsko,“ uvedl Martin Partl z agentury CzechInvest.

Představeny byly možnosti čerpání finanční podpory ze strukturálních fondů EU v novém programovém období 2014 - 2020, včetně návodu k podání žádosti.

Na malé a střední podniky z Bavorska usilující o vstup na zahraniční trhy se zaměřila prezentace průmyslové komory dolního Bavorska k programu finanční podpory Go international. Účastníkům semináře přiblížila aktuální situaci na českém pracovním trhu společnost Grafton Recruitment. Novinkám v oblasti legislativy v České republice a možnostem spolupráce se věnovala prezentace Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fond dalšího vzdělávání našel útočiště v objektu ÚZSVM Prachatice

7:33 Fond dalšího vzdělávání našel útočiště v objektu ÚZSVM Prachatice

V administrativní budově prachatického referátu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (…