CzechInvest: Vznikne Agentura pro podnikání a inovace

16. 3. 2016 11:21

Novela zákona o podpoře malého a středního podnikání prošla ve Sněmovně třetím čtením. Novelou dochází k vytvoření nové příspěvkové organizace s názvem Agentura pro podnikání a inovace (API).

CzechInvest: Vznikne Agentura pro podnikání a inovace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Necelých 130 zaměstnanců agentury CzechInvest přejde do nové organizace, která bude mít na starosti čerpání peněz z fondů Evropské unie. Ostatní divize agentury CzechInvest budou dále fungovat v oblasti zprostředkovávání investičních projektů do České republiky. Vznik nové organizace byl podmínkou Evropské komise pro bezproblémové čerpání dotací z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

Nová agentura se bude starat nejen o administraci evropských fondů spadajících pod Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, ale bude také pomáhat zájemcům o dotace, kteří budou potřebovat s evropskými fondy pomoc. Flexibilní struktura nové agentury přiblíží problematiku strukturálních fondů ještě většímu množství žadatelů.

Veškeré náklady při vzniku a provozu nové agentury, včetně platů, zdravotního a sociálního pojištění zaměstnanců a technického vybavení, budou hrazeny z evropských prostředků a z rozpočtu agentury CzechInvest. K navýšení výdajů ze státního rozpočtu nedojde. Agentura CzechInvest zůstaneme s Agenturou pro podnikání a inovace i nadále ve velmi úzkém kontaktu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: ČEZ ESCO Polska získala projekt za 240 milionů korun

12:32 ČEZ: ČEZ ESCO Polska získala projekt za 240 milionů korun

Šesti školám v Bydhošti, 360tisícovém městě na severu Polska, pomůže snížit účty za teplo a elektři…