Do třetice všeho dobrého: Olympijský běh na autodromu

19. 6. 2017 15:15

Ve středu 21. června zaplní velký okruh mosteckého autodromu účastníci T-Mobile Olympijského běhu. Na netradičním závodišti se běžci sejdou už potřetí. Opět si mohou vybrat ze dvou tratí, osmikilometrové a o polovinu kratší. Odstartují v 18:30 hodin. Loňský ročník ozdobila rekordní účast 249 běžců a běžkyň všech věkových kategorií.

Do třetice všeho dobrého: Olympijský běh na autodromu
Foto: Autodrom Most
Popisek: Olympijský běh na Autodromu Most

Běžci jsou vítanými návštěvníky autodromu, začátkem listopadu přivítá i účastníky premiérového běhu The Most HALFMARATHON #1. Více informací zájemci najdou zde.

 „Snažíme se zpřístupnit náš areál lidem všech věkových kategorií, a to nejen motoristickým fanouškům. I když hlavní náplní naší činnosti samozřejmě zůstává pořádání automobilových a motocyklových závodů, stále častěji obohacujeme doplňkové programy o zážitky pro všechny členy rodiny. Pořádáme koncerty a další zajímavé kulturní a společenské akce, například na konci července zveme každého na The Most Show, součástí bohatého programu bude koncert kapely Laura a její tygři nebo Food festival slibující nevšední gastronomické zážitky,“ vyjmenovala obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Prezentace účastníků běhu se stejně jako loni uskuteční v recepci budovy polygonu, parkování v areálu je zdarma. Půl hodiny před startem se zaregistrovaní běžci přesunou tunelem na velký závodní okruh autodromu. Startovné činí 100 korun, pětinu z této částky, tedy 20 korun, organizátoři věnují na charitativní účely na konto Olympijské nadace. Tři nejrychlejší muži a ženy v každém závodě získají věcné dary. Podrobné informace o T-Mobile Olympijském běhu v Mostě zájemci najdou na webové adrese http://www.olympijskybeh.cz/zavody/most/.

Rekord na delší trati ustanovil v loňském roce Jiří Firlingr, dvě kola po dráze zdolal v čase 28:32 minuty. Mezi ženami nenašla na osmikilometrové trati přemožitelku Hana Melonová, která ji zvládla za 37:28 minuty. Čtyřkilometrovou trať uběhl nejrychleji Jakub Stejskal, vítězkou ženské kategorie se stala Antonie Ležalová.

Běžecké závody, které spojuje olympijská myšlenka, mají u nás dlouhou tradici. Letos se do závodů s podtitulem „různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“, jež jsou součástí mezinárodního Olympijského dne, zapojí ve stejný den a čas přes 70 tisíc běžců v 81 českých a moravských městech. Most tedy mezi nimi nebude chybět. Ambasadory akce jsou jeden z nejlepších kajakářů světa Vavřinec Hradílek a reprezentant v moderním pětiboji Jan Kuf.

Akciová společnost AUTODROM MOST provozuje stejnojmenný závodní okruh. Budoval se v letech 1978 až 1983 v místě bývalého povrchového hnědouhelného dolu Vrbenský. Nápad na stavbu autodromu sice vznikl v souvislosti s automobilovými a motocyklovými závody, hned od počátku se ovšem počítalo s jeho využitím i pro jiné účely. Autodrom tak brzy ožil také testováním závodních i nově vyvíjených vozů, výcvikem řidičů speciálních vozidel sanitních, hasičských nebo policejních, závodnickými školami či kurzy bezpečné jízdy. Tuto úlohu převzal později polygon, vybudovaný v areálu závodního okruhu v roce 2005. Stále je největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu v České republice. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží.

Vybrané závody sezony 2017:

14. – 16. 7. - MOTOCh Motorcycle Championship
28. – 30. 7. - The Most Europe Minibike Weekend
01. – 03. 9. - CZECH TRUCK PRIX
06. – 08. 10. - The Most Grand Finale

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podnikatelé pod vedením Hospodářské komory doprovodí premiéra do Maďarska

20:11 Podnikatelé pod vedením Hospodářské komory doprovodí premiéra do Maďarska

Hospodářská komora ČR ve dnech 26.–27.listopadu uspořádá doprovodnou podnikatelskou misi premiéra Bo…