ERV Evropská pojišťovna: Do zahraničí letos v létě vyrazilo o čtvrtinu více lidí než loni, počet velkých škod narostl o 40 %

05.10.2018 19:23

Letní sezona skončila. Podle údajů ERV Evropské pojišťovny bylo toto léto opět rekordní. Během tří letních měsíců vycestovalo do zahraničí o čtvrtinu více lidí než v roce 2017. Celkový počet nahlášených škod stoupl o 13 %, ale velkých škod nad 100.000 Kč bylo o 40 % více. Nejrychleji rostly škody na zavazadlech.

ERV Evropská pojišťovna: Do zahraničí letos v létě vyrazilo o čtvrtinu více lidí než loni, počet velkých škod narostl o 40 %
Foto: tripzone.cz
Popisek: Středozemní moře při západu slunce

Roky 2017 a 2018 přinesly velmi silné oživení cestovního ruchu, do hledáčku Čechů se opět vrátilo Turecko, kam letos v létě vyrazilo dokonce dvakrát více lidí než v předchozím roce. Zvýšený počet turistů ale zapříčinil i růst škod, kterých bylo v Turecku hlášeno třikrát více než loni. Druhým „skokanem“ bylo Tunisko, kam od června do srpna vyrazilo o 43 % více lidí. Nejvíce škod Evropská eviduje z Řecka, ze kterého byla hlášena celá čtvrtina všech škod, 2. místo drží Egypt, na 3. se už dostalo Turecko.

Průměrná výše škod v letošní sezoně dosáhla částky 8.500 korun, což je srovnatelné s rokem 2017. Největší podíl tvořily škody z léčebných výloh. Z pohledu počtu škod dramaticky přibylo tzv. „velkých škod“ nad 100.000 korun, a to o celých 40 %, přičemž jejich průměrná výše dosahovala částky 250.000 korun. Největší nárůst nákladů na škody zaznamenalo pojištění zavazadel, a to o 76 %. Vzrostla také průměrná výše škod z pojištění storna na 18.500 korun.  

Srpen je nejrizikovějším měsícem léta

Nejvíce letních škod pojišťovna evidovala v srpnu, kdy klienti nahlásili 40 % letních škod. Mezi nejčastější zdravotní komplikace patřily stejně jako loni gastroenteritidy, záněty uší a očí nebo kožní alergie. „Na rozdíl od loňska už nebylo tolik případů, kdy lidé během jedné dovolené měli dva různé zdravotní problémy současně. K tomu dopomohlo nové nastavení spolupráce s klinikami v Egyptě,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny a dodává „I přesto je Egypt stále destinací, ve které sledujeme 2-3krát vyšší frekvenci škod než v jakékoli jiné destinaci.“

Příklady letošních škod

ERV Evropská řešila například kolaps diabetičky v národním parku v USA, který si vyžádal pětidenní hospitalizaci na JIP. Celkové náklady se vyšplhaly na 1 milion korun. Jiný klient se na Mallorce potýkal s infekcí v noze, která vedla až k celkovému selhání organismu. Klient musel být dva týdny hospitalizován v místní nemocnici a náklady na léčení dosáhly částky 600 tisíc korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

JCCR: V oblasti cestovního ruchu musíme zabrat, sousedé nám ubíhají mílovými kroky

19:15 JCCR: V oblasti cestovního ruchu musíme zabrat, sousedé nám ubíhají mílovými kroky

“Na čem nám ujíždějí sousedé” bylo tématem 8. ročníku největší konference cestovního ruchu v České r…