FAEI: Téma týdne - Jak se po nehodě zbavit bolesti?

21. 9. 2017 10:18

Pohybové obtíže a chronické bolesti. To jsou nejčastější metly, které pronásledují lidi po úrazech, včetně těch z dopravních nehod.

FAEI: Téma týdne - Jak se po nehodě zbavit bolesti?
Foto: faei.cz
Popisek: Finanční a ekonomický institut - logo

Z pohledu běžné medicíny jsou vlastně vyléčeni, každodenní život pro ně ale není zdaleka tak snadný, jako pro ostatní. Kde je možné najít pomoc? To se dozvíte v dalším dílu seriálu TÉMA TÝDNE, který od pondělí do pátku přináší portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz).

„Máme vyškolené lidi na Vojtovu metodu, všichni jsme prošli také školením na SM Systém, což jsou cviky na prevenci a léčbu bolestí zad, které vytvořil MUDr. Richard Smíšek. Skvěle použitelná při různých blokádách je také metoda Ludmily Mojžíšové, která se původně používala k léčení ženské funkční sterility,“ přibližuje další používané metody primář léčebného domu Radium Palace v Léčebných lázních Jáchymov Mudr. Jindřich Maršík.

V Sanatoriích Klimkovice zase zkombinováním už dříve známých rehabilitačních metod vyvinuli svou vlastní, zcela novou. „Nově vzniklému zařízení, které využívá zpevňující gumy, říkáme Spiderwalk, protože pacient v něm vypadá tak trochu jako Spiderman,“ popisuje zdejší vedoucí fyzioterapeutka Romana Holaňová.

Společně s přírodním léčivým zdrojem, jímž je v Jáchymově voda s obsahem radonu a v Klimkovicích třetihorní jodobromová solanka, dosahují obě lázeňská zařízení jedinečných výsledků. Obě se také letos zapojila do projektu Poúrazová péče. Ten si klade za cíl přispět k lepší informovanosti o možnostech návratu do života po těžkých úrazech. Více si o nich můžete přečíst zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Komerční článek

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS: Globus nutil dodavatele k odběru nechtěných služeb

9:47 ÚOHS: Globus nutil dodavatele k odběru nechtěných služeb

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (dále jen „Úřad“) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí v oblasti …