Cílem cvičení bylo prověřit funkčnost a proveditelnost schváleného „Operačního plánu ke společnému postupu a spolupráci při zřízení a provozu registračních míst v případě neoprávněného vstupu většího počtu cizinců na území České republiky“, do kterého jsou zapojeny kromě Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) také Policie České republiky, Vězeňská služba České republiky, Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra, a Armáda České republiky, která se však tohoto cvičení nezúčastnila. Do cvičení se naopak zapojila Celní správa České republiky.
„Primárním úkolem předurčených sil a prostředků HZS ČR bylo, v co nejkratším čase zabezpečit výstavbu a poté následný provoz tzv. Registračního místa, a to vše v souladu s platným Operačním plánem. Je nutné si uvědomit, že se nejedná o snadný úkol. V první fázi bylo nutné zkoordinovat velké množství sil a prostředků HZS Moravskoslezského kraje, Záchranného útvaru HZS ČR a Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR, které se dostavily na místo určené pro výstavbu Registračního místa, poté zahájit samotnou výstavbu koridoru, vybavovat postupně pracoviště potřebným zařízením, zprovoznit umyvárny, rozvést elektřinu na všechna pracoviště, postavit týlový sektor pro zasahující složky apod. Musím konstatovat, že HZS ČR prokázal vysokou připravenost na řešení migrační problematiky.“ uvedl plk. Ing. Pavel Nepovím, řídící důstojník za HZS ČR.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva