Hašek a Ťok jednali o spolupráci krajů a státu v dopravě v roce 2016

6. 1. 2016 19:34

Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek jednal dnes (6. ledna 2016) společně s budoucím jihomoravským náměstkem pro dopravu Romanem Hanákem s ministrem dopravy Danem Ťokem a státním tajemníkem Tomášem Čočkem.

Hašek a Ťok jednali o spolupráci krajů a státu v dopravě v roce 2016
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

"Jednali jsme o spolupráci státu a krajů v oblasti dopravy v roce 2016. Hlavním tématem diskuze byla koordinace dopravních staveb státu a krajů v roce 2016 včetně zajištění lepší informovanosti motoristické veřejnosti o probíhajících stavbách a možných objížďkách prostřednictvím informačního systému ŘSD Dopravní info," uvedl Michal Hašek.

"Dohodli jsme se na harmonogramu projednání přehledu oprav v jednotlivých krajích, který si ŘSD a krajské správy silnic předají do konce února, do konce března by byl pilotně rozšířen informační systém Dopravní info o regionální data. Dále jsme jednali o možném pokračování financování části oprav krajských silnic z prostředků SFDI, o podpoře krajů ve vztahu k ministerstvu dopravy a vládě směrem k orgánům EU ve věci platnosti stanovisek EIA k propracovaným významným dopravním stavbám, o přípravě nového memoranda státu a krajů o financování regionální železniční dopravy či o možnostech čerpání podpory na pořízení nových kolejových vozidel pro zajištění regionální železniční dopravy z fondů EU(OPD)," doplnil Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident republiky přijme nové velvyslance

13:23 Prezident republiky přijme nové velvyslance

Prezident republiky Miloš Zeman převezme v úterý dne 24. října 2017 od 14.00 hodin na Pražském hradě…