Hejtman ocenil význam evropských peněz při rozvoji středních Čech

23. 11. 2014 7:35

Regionální operační program Střední Čechy byl velmi úspěšný a pomohl zlepšit život lidem mnoha středočeských měst a obcí. Tuto skutečnost zdůraznil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, který v pátek 21. listopadu 2014 zahájil v Roztokách u Prahy Výroční konferenci Regionálního operačního programu Střední Čechy.

Hejtman ocenil význam evropských peněz při rozvoji středních Čech
Foto: red
Popisek: Miloš Petera, hejtman a předseda středočeské ČSSD

Jednání se zúčastnilo přes 100 starostů a představitelů měst a obcí ve Středočeském kraji, kteří diskutovali s představiteli Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ministerstva financí ČR o vývoji čerpání evropských dotací. „Díky evropským penězům se nám ve Středočeském kraji povedlo zlepšit stav komunikací, významně zvýšit počet míst v mateřských školách, zateplit celou řadu objektů, zrekonstruovat mnoho cenných historických památek nebo zrealizovat dlouhou řadu projektů,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera.

O tom, jak bude možné čerpat pomoc od Evropské unie v programovém období 2014 – 2020,  přednášela Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj. Ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy Václav Chytil a ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava Ivan Matulík zhodnotili průběh a závěrečné výzvy čerpání peněz ze současných fondů. Odpoledne vystoupili František Beckert z Auditního orgánu Ministerstva financí ČR a Anna Vilímová z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy bodovaly v žebříčku Czech Top 100 hned několikrát

14:55 České dráhy bodovaly v žebříčku Czech Top 100 hned několikrát

Ve středu 22. listopadu 2017 proběhlo vyhlášení cen již 24. ročníku soutěže nejlepších výročních zpr…