Jihočeský kraj se podílí na spotech, které podporují technické vzdělávání

26. 1. 2016 20:32

Zatraktivnění technických profesí, informovanost žáků základních škol o technických oborech, motivace ke studiu na technických školách, zlepšení nevyváženého poměru na trhu práce a zlepšení orientace v problematice volby povolání.

Jihočeský kraj se podílí na spotech, které podporují technické vzdělávání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

To je hlavním smyslem spotů, vyrobených v rámci projektu Profese 21. století, KARIÉRA S BUDOUCNOSTÍ. Na tvorbě motivačních reportáží přibližujících technické profese na jihu Čech spolupracuje Jihočeský kraj – v roli odborného garanta, Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská televize.

Dalšími partnery projektu je Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů a Českomoravská konfederace odborových svazů. Zapojeni do něj jsou také jihočeští zaměstnavatelé.

Na pilotní sérii spotů natočenou i odvysílanou v listopadu a prosinci loňského roku naváže pokračování, které se bude vysílat v únoru ještě před termínem odevzdání přihlášek na střední školy.  

Je dobře, že ve firmách už jen nečekají, kdo se k nim přijde ucházet o práci

„Jihočeský kraj podporuje technické vzdělávání dlouhodobě zejména na středních školách, které jsou v naší gesci. A to formou stipendií pro žáky i podporou spolupráce škol s firmami. Také jsme si ale řekli, že je třeba podporovat technické vzdělávání už i na základních školách, s čímž tento projekt plně koresponduje,“ uvedl hejtman Jiří Zimola s tím, že cílem je apelovat na pedagogy i rodiče, aby více motivovali děti k zájmu o technické obory, protože jejich absolventi, na rozdíl od některých jiných škol, najdou dobré uplatnění na trhu práce.

Hejtman zároveň kvituje, že se k projektu přihlásila Jihočeská hospodářská komora i řada firem. „Je dobře, že ve firmách už jen nečekají, kdo se k nim přijde ucházet o práci, ale své budoucí zaměstnance aktivně vyhledávají a podporují při studiu už na školách,“ dodal Zimola.

Za výbornou věc považuje projekt Jan Švec, zmocněnec Krajského sdružení Odborového svazu KOVO Jihočeského kraje, který se v podpoře technického vzdělávání na jihu Čech rovněž angažuje. „Absolventi technických oborů jsou dlouhodobě nedostatkovým zbožím. A v podobě tohoto projektu tu máme první vlaštovky jak přesvědčit ty, kteří se budou právě nyní rozhodovat o svém povolání, jestli se budou věnovat třeba technickému vzdělávání,“ řekl Švec.

Projekt Profese 21. století, KARIÉRA S BUDOUCNOSTÍ byl v úterý 26. ledna jedním z hlavních bodů zasedání Rady hospodářské a sociální dohody Jihočeského kraje - tzv. Tripartity. Tento orgán má celkem 21 členů z řad zaměstnavatelů, odborů i státní správy a samosprávy.

Více o projektu včetně motivačních spotů najdete na: www.impulsprokarieru.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Podyjí: Nový ředitel Národního parku Thayatal chce zintenzivnit spolupráci s českou stranou

22:37 NP Podyjí: Nový ředitel Národního parku Thayatal chce zintenzivnit spolupráci s českou stranou

Ještě intenzivnější spolupráci s českou stranou si přeje nově jmenovaný ředitel Národního parku Thay…