Klaudiánova nemocnice: Společnost Škoda Auto přispěla na nový ultrazvuk pro miminka

20. 9. 2016 22:22

Na dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice dnes zavítala návštěva ze společnosti Škoda Auto, a.s. Z rukou člena představenstva Bohdana Wojnara převzal ředitel nemocnice Luděk Kramář spolu s primářkou dětského oddělení Jaroslavou Chrtkovou symbolický šek na 450 tisíc korun. Peníze jsou určeny zejména na pořízení nového ultrazvuku pro novorozence, třetina pak bude příspěvek na výstavbu nové recepce v pavilonu chirurgie a ortopedie.

Klaudiánova nemocnice: Společnost Škoda Auto přispěla na nový ultrazvuk pro miminka
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi

„Rád bych samozřejmě za celou nemocnici poděkoval. Peníze, které nám pomáhají zlepšovat péči o pacienty a o prostředí, ve kterém s námi žijí, uvítáme kdykoliv. Jsme rádi, že v této oblasti máme se společností Škoda Auto, a.s. stejný zájem,“ uvedl ředitel nemocnice Kramář. Připomněl, že recepce u úrazové ambulance chybí dlouhodobě, její vybudování by mělo ulehčit příchod pacientů do nemocnice. „Na recepci se jich okamžitě ujme odborný personál, který pacienta zavede do evidence a vysvětlí mu, kde má počkat na ošetření. Doufáme, že se nám tak podaří i zrychlit ošetřování pacientů, protože sestrám v ambulancích odpadne přijímací administrativa,“ vysvětlil.

Představitelé společnosti Škoda Auto, a.s. měli možnost v praxi shlédnout i vyšetření malého novorozence na ultrazvuku, na který přispěli. Tento plně digitální ultrazvukový přístroj s vysokou rozlišovací schopností je určen zejména pro použití na novorozenecké jednotce intenzivní péče. Součástí přístroje jsou speciální sondy pro fetální a neonatální diagnostiku, zejména mozku, srdce, vnitřních orgánů a měkkých tkání kloubů a lebky. Nový přístroj umožní provádět i screeningové vyšetření ledvin, o němž se do budoucna uvažuje jako o povinném.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP a Policie ČR vzdělávají žáky díky dopravně-bezpečnostní akci „Není cesty zpět“

22:30 DPP a Policie ČR vzdělávají žáky díky dopravně-bezpečnostní akci „Není cesty zpět“

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Policií ČR uspořádá ve dnech 21. – 30. listopadu …