Lesy ČR: Projekt zmapoval objem a sortiment dříví, zpracovaného v roce 2013 v ČR

2. 2. 2016 10:25

Objem a sortiment dříví zpracovávaného v České republice v roce 2013 zmapoval projekt, na němž se podílely kromě Lesů ČR také ministerstva a další subjekty. Lesnicko-dřevařský sektor získal díky detailnímu šetření přehled o českých zpracovatelských kapacitách. Obdobný projekt se v rezortu neřešil posledních dvacet let.

Lesy ČR: Projekt zmapoval objem a sortiment dříví, zpracovaného v roce 2013 v ČR
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Záměr iniciovala v roce 2014 Česká zemědělská univerzita v Praze. Podpořily ho Lesy České republiky spolu s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem životního prostředí, Vojenskými lesy a statky a Společenstvem dřevozpracujících podniků ČR. Během dvou let - 2014 a 2015 bylo osloveno 717 dřevozpracovatelských provozoven - 713 pil, dvě provozovny, které vyrábějí plošné materiály (OSB desky) a dva subjekty z papírenského průmyslu.

„Obrátili jsme se také na malé zpracovatele dřeva, aby měly výsledky vysokou vypovídací hodnotu,“ uvedl za projektový tým obchodní ředitel Lesů ČR Radovan Srba. V České republice se ročně vytěží přibližně 16 milionů krychlových dříví, z toho jsou více než tři miliony zpracovány v zahraničí. Zapojené provozovny ročně zpracují 11,7 milionů metrů krychlových dříví. Projekt tedy postihl přibližně 92 procent dříví zpracovaného v České republice.

Projektoví partneři letos opět vyzvou významnější zpracovatele dříví k aktualizaci dat. „Veškerá data jsme zpracovali a zveřejníme je v únorovém vydání časopisu Lesnická práce a na našem webu ZDE. Všem účastníkům terénního šetření děkuji,“ dodal ředitel Srba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Co je ČD Tip Advent?

11:20 České dráhy: Co je ČD Tip Advent?

Zažijte vánoční atmosféru u našich sousedů. Se zpáteční jízdenkou ČD Tip Advent si před Vánoci zajed…