„Na postřik jsme použili příslušný biologický, netoxický přípravek. Ten je účinný pouze proti komářím larvám a nemá negativní účinky na ostatní vodní organizmy. Přípravek dodala obec Lanžhot ze zásob Krajské hygienické stanice,“ podotýká ekonomický ředitel Lesů ČR Michal Gaube, pověřený zároveň řízením LČR. Aplikace postřiku byla provedena pomocí rosiče upevněného na traktoru.
Teplé počasí posledních dní urychlilo vývoj komářích larev, které se ve velkých počtech objevily ve vodních lagunách, příkopech a tůních. „K tomuto stavu přispěly nedávné vysoké průtoky na řece Dyji. Při rozlivu řeky totiž zůstává na okolních loukách a v lesních porostech mnoho dočasných vodních ploch. A právě ty představují ideální líhniště pro komáry. Pobyt v takto zasažených lokalitách je pro naše zaměstnance, místní obyvatele a návštěvníky velmi nepříjemný. Ošetření vodních ploch je třeba provést co nejdříve, protože na komáří larvy ve vyšším vývojovém stádiu nebývá přípravek účinný. Pokud aplikace bude úspěšná, mohli bychom přemnožení komárů v těchto lokalitách zabránit,“ zdůrazňuje Michal Gaube.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lesy ČR