Lipník uzavřel sérii místních kol YPEF u VLS

6. 2. 2016 13:23

Dva deváťáci Tereza Musilová a Lukáš Ježek společně s osmákem Jaroslavem Klikou jsou posledními vítězi série místních kol mezinárodní vědomostní soutěže Young People in European Forests 2016 (Mladí lidé v evropských lesích), kterou v rámci jednotlivých divizí Vojenských lesů a statků ČR, s.p. organizovali podnikoví lesní pedagogové od 25. ledna do tohoto úterý.

Lipník uzavřel sérii místních kol YPEF u VLS
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Tříčlenné družstvo základní školy Osecká z Lipníku nad Bečvou zvítězilo 2. února v místním kole pořádaném tamní divizí VLS a postupuje do regionálního kola v Hranicích, kde se 22. března utká s dalšími vítězi místních kol organizovaných na Moravě o účast v národním finále.

Projekt Mladí lidé v evropských lesích (Young People in European Forests) je určen mladým od 13 do 19 let. Nadnárodní evropská soutěž vznikla z iniciativy polských lesníků. YPEF si klade za cíl zlepšení povědomí o významu lesů a lesnictví pro rozvoj společnosti. VLS soutěž podporují nejen jako finanční partner, ale podnikoví lesní pedagogové se do projektu zapojují i organizačně.

Vítězové místních kol u VLS postupují do regionálních kol, pokud uspějí i zde, čeká je národní finále v reprezentačních prostorách České zemědělské univerzity v Praze na zámku v Kostelci nad Černými lesy nedaleko hlavního města. Vrcholem je pak v září 2016 mezinárodní kolo, kam postupuje absolutní vítěz kola národního. V minulých letech se konalo v Estonsku, Portugalsku, Německu a Rumunsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akademie věd: Mizí staré stromy a s nimi i přírodní rozmanitost

18:26 Akademie věd: Mizí staré stromy a s nimi i přírodní rozmanitost

Zelení veteráni jsou domovem stovek ohrožených druhů ptáků, netopýrů, hmyzu, hub, lišejníků a mechů.…