MHMP: Praha podala určovací žalobu na eMoneyServices, s.r.o.

24. 2. 2016 11:53

Koncem měsíce ledna Praha veřejně představila nový svébytný systém, který bude sloužit k vydávání nových čipových karet „Lítačka“ a nahradí tak systém Opencard dodaný Praze historicky společností HAGUESS, a.s. Bezprostředně po tomto oznámení však Praha společně se společností Operátor ICT, a.s., která bude pro Prahu nový systém provozovat, obdržela ze strany společnosti eMoneyServices, s.r.o., (EMS) dopis, ve kterém byla, mimo jiného, nařčena z okopírování systému Opencard a z porušení práv společnosti EMS.

MHMP: Praha podala určovací žalobu na eMoneyServices, s.r.o.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Hlavní město Praha nicméně disponuje dokumentací, ze které vyplývá, že k žádnému takovému jednání nedochází, přičemž tato dokumentace byla již veřejnosti prezentována.

Z dosavadních zkušeností s EMS a jejich výkladem autorského práva je však zřejmé, že pro tuto společnost není žádné tvrzení o tom, že nedochází k porušování jejich práv, dostatečné.

Z uvedeného důvodu Praha preventivně přistoupila, společně se svou společností Operátor ICT, a.s., k podání určovací žaloby, kterou se domáhají nezávislého a oficiálního určení, že do práv společnosti EMS nezasáhly.

Praha tedy bude mít možnost obhájit svá dosavadní tvrzení a potvrdit, že autorská práva v souvislosti s nasazením nového systému a používáním nových čipových karet neporušuje. EMS by naopak musela v rámci soudního řízení kvalifikovaně prokázat svá nařčení, která zatím prezentuje pouze mediálně. Pokud se jí to nepodaří, nebude už moci hlavní město Prahu křivě obviňovat a poškozovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident republiky přijme nové velvyslance

13:23 Prezident republiky přijme nové velvyslance

Prezident republiky Miloš Zeman převezme v úterý dne 24. října 2017 od 14.00 hodin na Pražském hradě…